Jednou z důležitých položek, která určuje celkovou výši hodnoty klubu, který se nachází necelé tři kilometry od Dobříše, je podle předsedy klubu Jiřího Motáka dobře fungující mládež, kde se Stará Huť může pyšnit přípravkou, mladšími a staršími žáky. „V dnešní době, kdy se řada nejen fotbalových, ale sportovních oddílů obecně, potýká s nedostatečnou kapacitou mládežnických družstev, to jistě hodnotu zvedá,“ má jasno.

I tak byl jeho tip velmi střízlivý a vůbec nejnižší ze všech dotázaných zástupců klubu. A sice „pouhé“ čtyři miliony korun.

Odhady se ale postupně zvyšují. Kapitán týmu Pavel Novotný zůstal věrný číslu svého dresu, když hodnotu vyčíslil na částku sedm milionů korun. „Pokud bychom ale měli k dispozici vířivku, kterou se snažíme u vedení prosadit, určitě by se jednalo o vyšší číslo,“ podotkl s úsměvem devětadvacetiletý pilíř zadních řad.

Manchester City. Ilustrační snímek
Fotbal za miliardy versus fotbal na vesnici: Na kolik vyjde "pralesní" klub?

Ještě blíže, ale zároveň stále hodně daleko, byl pak trenér Pavel Jeřábek, který cifru zaokrouhlil na deset milionů korun. „Vycházím z toho, že máme rozsáhlý a dobře vybavený areál, který dle mého názoru patří k nejlepším napříč okresními soutěžemi na Příbramsku,“ myslí si kouč.

Světlo do celého případu vnesl až starosta obce Petr Dragoun, který je rovněž jedním z členů oddílového výkonného výboru. „Když vezmeme čistě materiální hodnotu, to znamená zázemí, vybavení včetně pozemků, které sice patří obci, ale oddíl je má dlouhodobě v pronájmu, dostaneme se na částku třiadvacet milionů korun,“ prozradil.

A to není vše! Je totiž potřeba ještě připočíst hodnotu všech registrovaných hráčů. „Ta se určuje složitě, především co se týče, mládeže,“ upozornil Dragoun a doplnil. „Mělo by však jít o částku mezi tři a půl až čtyři miliony korun,“ uvedl.

Celková hodnota TJ Stará Huť by se tedy měla pohybovat okolo sedmadvaceti milionů korun!

A kolik je to u vás na vesnici?

Napište na:

rudolf.muzika@denik.cz

Fotbalisté Dobříše se radují z gólu, který znamenal jejich první tříbodové vítězství v sezoně. Dal ho Robert Talůžek (klečící vlevo).
Parádní obrat Dobříše korunoval Talůžek