Střetnutí nabídlo od úvodu otevřený fotbal s mnoha šancemi na obou stranách. Plzeňským fotbalistům a především pak právě Jakubu Řezníčkovi, který nevyužil několik dobrých příležitostí, ale chyběla v prvním poločase trocha štěstí v koncovce. V té se nevedlo ani hostům, kteří si vylámali zuby na skvělém brankáři Hruškovi. Ještě donedávna jednoznačná příbramská jednička, která před sezonou odešla na hostování do Plzně, svůj tým několikrát podržela a dala základ ke konečnému úspěchu.

Po přestávce pokračoval otevřený, ofenzivní fotbal a k vidění byly i branky,obě dala Plzeň. Jelikož Aleš Hruška pokračoval v domácí brance ve skvělém výkonu a za svá záda žádný míč nepustil, připsal si po závěrečném hvizdu velmi cenné čisté konto a se spoluhráči především stvrdil postup do jarní části Evropské ligy.

Jak pro Jakuba Řezníčka, tak Aleše Hrušku se navíc jedná o první postup ze základní skupiny Evropských pohárů a na jaře je tak ve vyřazovací části čeká velká premiéra. „Pro mě osobně se jedná asi o nejdůležitější vítězství, protože je to můj první postup. Pro brankáře to není moc příjemné, navíc když každá střela soupeře byla velmi nebezpečná. Ale zvládli jsme to a jsme rádi, že jsme si postup do jarní části zajistili už kolo před koncem základní části,“ řekl šťastný plzeňský brankář Aleš Hruška.