PODLESÍ SI SEDLO

Do Podlesí dorazila Kosoř a přestože nehrála špatně, neměla šanci. Už po třech minutách otevřel skóre Dan Hájek, pak se sice hosté i se štěstím bránili, ale ve 38. minutě zvýšil Šindelář. Když po změně stran dal na 3:0 Kuba, bylo hotovo. Hájek ještě výsledek vylepšil.

„Hrajeme teď dobře, vše si pěkně sedlo. Je znát, že už nemáme zraněné, a i když Kosoř měla dva tři vynikající fotbalisty a dobře držela balon, tak jsme jí povolili jediný nepříjemný trestňák. A ten chytil Poplštejn,“ chválil trenér Podlesí Josef Blažek, jehož tým je zase na dostřel prvnímu místu – ztrácí tři body. „Tabulka je ohromně vyrovnaná, z deseti nejlepších mužstev může každé porazit každého. Je to i o štěstí a jak se na utkání vyspíte. Do konce je ale ještě moc kol,“ usmál se Josef Blažek.

V HLAVNÍ ROLI RYCHLÍCI

Také Tochovice začaly doma proti Cerhovicím výborně, už po třech minutách vedly zásluhou trestného kopu Jendruščáka. Ale úplně jasné to nebylo. Zkušený tým hostů brzy srovnal by minele stopera Slačíka.

Ale Tochovice byly jasně lepší, hlavně rychlejší. Do jiné šance už hosty za celé utkání nepustily a samy diktovaly skóre. Ježek se úžasnou rychlostí dostal přes tři beky a vrátil jim vedení, pak po akci dalšího „Bolta“ Císaře prosadil Štochl. Kvalita byla na domácí straně i po změně stran, kdy přidali další dvě trefy a nakonec duel ovládli jasně 5:1. „Mohlo to být i větším rozdílem, hosté toho moc nepředvedli. Chyběli Huňa, Lantora a Ivaník, i tak jsme ale měli duel pod kontrolou,“ hodnotil duel předseda Tochovic Ladislav Černý a speciální pochvalu našel pro dvojici rychlých křídel Ježek – Císař.

TAKÉ POOSMÉ PROHRA

Novému Knínu start do sezony nevyšel,. prohrál sedm zápasů. A k osmému jel na Rakovnicko, do Zavidova. Což je sice průměrný tým, který venku pouze body odevzdává, ale doma na malém place je téměř nepřekonatelný. Za poslední dva roky ho na jeho hřišti porazil pouze na jaře Spartak Příbram, i proto byl zápas nad síly aktuální formy Novoknínských.

Zvlášť když nechali rozparádit hlavní domácí střeleckou hvězdu Korčáka, který první šanci zazdil, ale i tak brzy otevřel skóre a nakonec zaznamenal hattrick.
Hosty skolil hlavně závěr poločasu, kdy během minuty dvakrát inkasovali. „Řekl bych, že pro hosty byl poločasový výsledek až příliš krutý. Snažili se kombinovat, hrát, ale dostávali góly,“ řekl zavidovský lodivod Bedřich Koch.

O přestávce se hosté dali dohromady, přežili zahozenou penaltu Korčáka a druhý poločas vyhráli. Zejména díky Josefu Poučkovi, který vstřelil všechny tři knínské góly.

Tochovice – Cerhovice 5:1 (3:1). Branky: 6. Jendruščák, 34. Ježek, 42. a 70. Štochl, 81. Brychta – 14. Zemánek.
Tochovice: L. Molnár – Teska, Jendruščák, Slačík, J. Molnár – Ježek, Macek, Partika, Císař – Havrlík (72. Brychta), Štochl.

Podlesí – Kosoř 4:0 (2:0). Branky: 3. a 69. Hájek, 38. Šindelář, 49. Kuba.
Podlesí: Poplštejn – Jiránek (75. Pacina), Janů, Kocourek, Šindelář (67. Kadlec) – Vojtíšek, Valta, Drašnar, Červenka – Hájek (71. Růžek), Kuba.

Zavidov – Nový Knín 6:3 (4:0). Branky: 23., 44. a 67. Korčák, 33. Kapoun, 45. Žďánský, 64. Klouček – 52., 70. a 90. Pouček.
Nový Knín: Petřík – Moravec (46. Stočes), Lomoz, Kozohorský, Vostrý, Vlasák, Durdil, Tomeček (79. Slezák), Pouček, Foltýn, Sekýt.