TOCHOVICE MUSELY OTÁČET

Tochovice sice přijížděly do Komárova v roli favorita, ale jejich nepříliš vydařené jarní výkony dávaly tušit, že zisk tří bodů nebude vůbec jednoduchá záležitost. Vše se potvrdilo už po osmi minutách, kdy Komárov udeřil ze své první větší příležitosti a zásluhou Zítka šel do vedení. Tochovice se následně oklepaly a snažily se o vyrovnání. Podařilo se jim to minutu před pauzou. Gól do šatny měl na svědomí Matěj Štochl.

Po změně stran začali tentokrát lépe hosté, kteří využili dobrého rozpoložení z konce první půle a po šesti minutách otočili skóre ve svůj prospěch. Úspěšným střelcem se stal Jan Císař. Jak následující minuty ukázaly, jednalo se o rozhodující moment střetnutí. Oba týmy totiž žádnou další ze svých šancí nevyužily a Tochovice tak vydřely teprve čtvrtou jarní výhru.

DOBRÝ ZAČÁTEK NESTAČIL

Ševci začali proti Klecanům aktivně a za svou snahu byli odměněni v 16. minutě, kdy otevřel skóre záložník František Kukla. Radost však domácím vydržela jen devět minut, po nichž srovnal klecanský Urban. Těsně po uplynutí třicáté minuty navíc otočil skóre Tvrdý a Novému Knínu se naděje na body začala pomalu vzdalovat. „Úvod jsme měli dobrý, ale pak jsme dvakrát inkasovali a soupeř se tím dostal na koně. Přesto jsme se nevzdávali,“ konstatoval František Kukla.

Po změně stran začal Nový Knín opět aktivně, ale ze své snahy nedokázal vytěžit vyrovnání. Rozhodnutí tak přinesla 63. minuta, kdy rozhodčí nařídili proti domácím pokutový kop, který proměnil Chrdle a zvýšil 1:3. Hosté si posléze hlídali svůj náskok, který ještě osm minut před koncem navýšil Mančal na konečných 1:4. „Škoda, že jsme z dobrého vstupu nedokázali vytěžit více. Po třetí brance inkasované brance už jsme to měli velmi složité,“ zalitoval František Kukla.

OSLABENÝ KÁDR NEPŘEKVAPIL

Podlesí odjíždělo do Jílového ve značně oslabené sestavě, což se projevilo i na výkonu. Domácí od začátku diktovali tempo hry a ve 39. minutě už vedli 3:0. Soucha sice těsně před pauzou snížil a dal svému týmu naději, ale ta velmi rychle zhasla.

Svěřencům Josefa Blažka se totiž nevydařil ani vstup do druhého poločasu a do 68. minuty opět inkasovali tři rychlé góly. Poté domácí, vědomi si svého vedení, polevili a zápas se už v poklidu dohrával. V poslední minutě ještě upravil skóre Branžovský, čímž pouze zmírnil porážku Podlesí na 6:2.