I. B třída: Příbramským zástupcům se dařilo! Padly jenom Daleké Dušní

Příbramsko – I ve fotbalové I. B třídě skupině E má příbramský okres několikanásobné zastoupení. O uplynulém víkendu zavítalo béčko Dobříše do Hostomic, béčko Sedlčan hrálo v proti týmu AFK Loděnice, Sedlec/Prčice přivítal na svém hřišti Chlumec, Daleké Dušníky změřily síly s béčkem Králova Dvora. Došlo také na derby Rožmitálu s Petrovicemi.

17.10.2017

Zástupci z okresu Příbram bojovali v I. B třídě převážně úspěšně.Foto: Deník/ Jan Bežo

DOBŘÍŠ ROZHODLA V PRVNÍM POLOČASE

Dobříšští hráči si proti Hostomicím vytvářeli nebezpečné příležitosti. Nebylo tak divu, že o svém vítězství rozhodli už v úvodu. V 6. minutě Junek přesnou střelou k tyči. O chvíli později se protlačil do šance Karas a navýšil skóre. Neuplynula ani půlhodina a Rozsypal našel Junka a jeho přihrávku proměnil Liška.

Ve druhé půli mohli hosté soupeř i nadělit ještě více branek, ale Jechort, dvakrát Karas, Junek, dvakrát Liška, ani Mann své šance neproměnili. Navíc Mann, Liška a Horáček stříleli do tyče. Brankář Weber tak potřetí vychytal nulu a mužstvo se tak nadále drží ve špičce I.B třídy.

SEDLČANY VYHRÁLY, ALE PŘIŠLY O HAASE

Duel Sedlčan nenabídl vzhledem k terénu v Loděnici příliš pohledný duel. Hra se odehrávala především ve středu hřiště, bez velkého tlaku jednoho z týmů. Hosté ale byli ve svých šancí efektivnější a dokázali si v prvním dějství vytvořit náskok dvou branek. Ve druhém poločase byl po penaltovém zákroku vyloučen domácí hráč a Sedlčany přidali z penalty třetí gól. bylo téměř rozhodnuto, ale místo toho aby se zápas v klidu dohrál, začaly padat další červené karty. Nejdříve ji obdržel za oplácení sedlčanský Haas a v závěru utkání ještě domácí Majer. Na výsledku se ale už nic nezměnilo.

„Bylo důležité, že jsme se přizpůsobili soubojové hře soupeře. Zápasy s Loděnicí jsou náročné a v poslední době se nám v nich nedařilo, proto si tohoto vítězství velmi cením. Jen vyloučení Haase je kaňkou na jinak výborném výsledku, protože zápas jsme měli dohrát v klidu a tohle se stát nemělo," řekl sedlčanský trenér Zelenka.

DALEKÉ DUŠNÍKY UTRPĚLY DEBAKL S POSLEDNÍM TÝMEM TABULKY

Daleké Dušníky nastupovaly do nedělního utkání proti béčku Králova Dvora v roli jasného favorita. Vždyť hosté nezískali v dosavadním průběhu soutěže ještě ani bod.
Jenomže od úvodu utkání bylo všechno jinak. Než se domácí rozkoukali, vstřelili hosté rychle čtyři branky, které určily další průběh utkání. Domácí sice dokázali ještě v první části snížit a na začátku druhého poločas přidat druhý gól, pak ale opět dvakrát inkasovali a čtyřgólový rozdíl byl zpět. Ten nakonec vydržel, až do konce utkání, když na každé straně padlo ještě po jedné brance a konečný výsledek tak byl 3:7 pro Králův Dvůr, který si tak připsal první body do tabulky soutěže.

„Nezvládli jsme úvod utkání. Rychle jsme nabrali ztrátu čtyř gólů a když jsme se přiblížili na začátku druhého poločasu na rozdíl dvou branek a vypadalo to, že máme ještě šanci se zápasem něco udělat, znovu jsme inkasovali a bylo rozhodnuto,“ řekl k debaklu Roman Šimek z Dalekých Dušník.

DERBY ROZHODL CHLASTÁK

Utkání Rožmitálu s Petrovicemi bylo především zápasem jednoho muže, Petrovického Petra Chlastáka. Ten vstřelil všechny branky svého týmu, které byly celkem čtyři.

Rožmitálu tak ani nepomohlo, že po sérii tří zápasů bez vstřeleného gólu, konečně našel střelce, kteří byli dokonce dva. Branky Hausleitnera a Štolby, ale na střelecký výkon Chlastáka nestačili a tak si hosté odvezli vítězství, po výsledku 2:4.

„Co k tomu říct, porazil nás jeden hráč. Musím říct, že hosté hráli dobře a byli po většinu zápasu lepším týmem,“ konstatoval trenér Rožmitálu Roman Petrovič.

SEDLEC/PRČICE NEDAL ŠANCI CHLUMCI

Sedlec Prčice přivítal na svém hřišti Chlumec. Souboj týmů, z opačných částí tabulky nabídl vyrovnaný průběh, ve kterém udělili domácí, hostům lekci z efektivity. Skóre otevřel v 11. minutě Michal Davídek, na kterého o chvíli později navázal Tomáš Pištěk. Chlumec dokázal ještě před přestávkou vstřelit kontaktní branku, o kterou se zasloužil Petr Veselý, ve druhém poločase ale domácí opět odskočili díky třetí brance Mariana Prchlíka a v 90. minutě dal konečnou podobu výsledku Josef Bouška. „Podle mého názoru, jsme odehráli vyrovnaný zápas, neproměnili jsme ale naše šance. Naopak jsme dělali chyby a Sedlec nás snad ze všech potrestal,“ konstatoval po utkání hostující hráč Aleš Hovorka.

Autor: Karel Smetana

17.10.2017 VSTUP DO DISKUSE

Žáci I. A ze ZŠ Březnice pod vedením třídní učitelky Martiny Benjakové.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme školáky ze ZŠ Březnice

Na základě místního šetření, které proběhlo 7. listopadu, byl zahájen zkušební provoz školní varny a jídelny.
3

Rekonstruovaná jídelna zahájila zkušební provoz

Návrh na přání: 3 varianty malé kuchyně a jídelny

O návrh kuchyně a jídelny nás tentokrát požádala paní Kolodějová, jejíž domek je teprve ve fázi stavby. To je nejvyšší čas zvážit, jak prostor uspořádat, vybavit a barevně sladit, aby vše vyhovovalo nejen majitelčiným přáním, ale aby byla samotná kuchyně praktická a příjemně se v ní vařilo.

Halový turnaj akademie 1. FK Příbram ovládli hráči Bohemians

Příbram /FOTOGALERIE/ – V pátek pořádal spolek Sport 2010 ve spolupráci s fotbalovým klubem 1. FK Příbram halový fotbalový turnaj ve sportovní hale v Příbrami. Zúčastnily se ho děti narozené v roce 2009 až 2011.

Spartakovci zakončili podzim palbou ve Strašecí. Trenéry čeká barcelonská odměna

Nové Strašení /FOTOGALERIE/ – Fotbalisté Spartaku Příbram zakončili povedený podzim vítězstvím v Novém Strašecí, kterému nadělili šest branek! Jeho trenéři se v následující přestávce budou navíc vzdělávat ve španělské Barceloně.