NA TŘI BODY STAČIL POLOČAS

Sedlčanská rezerva vykročila za vítězstvím proti AFK Loděnice velmi rázně. Během první půle nasázela soupeři půl tucet branek a prakticky tím rozhodla zisku tří bodů. Nejvíce zářil Valenta, který za 34 minut zkompletoval čistý hattrick. Do střelecké listiny se zapsali ještě Lípa, Kvěch a Senft.

Po přestávce nejprve hosté díky Mrázkovi a Prokopovi zkorigovali stav, ale domácích Kvěch přidal v poslední desetiminutovce ještě dvě trefy a i on si připsal hattrick. Poslední slovo však měl hostující Kouba, který snížil na konečných 8:3.

ROZHODLO ŠTĚSTÍ

Střetnutí béčka Králova Dvora s Dalekými Dušníky nenabídlo příliš krásných momentů. Ve vyrovnaném duel, který se hrál bez větších gólových příležitostí, si diváci museli na góly počkat do poslední desetiminutovky. V ní se štěstí přiklonilo na stranu domácích, kteří zasadili svému soupeři dva rozhodující údery. Nejprve se prosadil prosadil Michalík a v poslední minutě, když už Daleké Dušníky hrály vabank, pečetil zisk tří bod Podroužek. „Soupeř byl k poražení, ale my jsme neodehráli dobrý zápas. Dá se říct, že rozhodl jeden gól, což vždycky mrzí. V závěru jsme se pokoušeli o vyrovnání, ale dnes nám to tam prostě nespadlo. Takový je fotbal,“ řekl Václav Sklenář z Dalekých Dušníků.

PŘESTŘELKA VYZNĚLA LÉPE PRO FAVORITA

Petrovice začaly proti Rožmitálu velmi dobře a po sedmi minutách se ujaly vedení, když se trefil kanonýr Chlasták. Jenže Rožmitál hodil nepovedený vstup do utkání za hlavu a po celou dobu byl vedoucímu týmu tabulky vyrovnaným soupeřem. Minutu před pauzou se mu dokonce podařilo srovnat i skóre, o což se postaral Straka.

Po přestávce se v Petrovicích rozpoutala pořádná přestřelka. Nejprve se podruhé v zápase prosadil Chlasták a vrátil domácím vedení. Jenže už za minutu si dal Stejskal vlastní gól a bylo srovnáno.

V 74. minutě navíc rožmitálský Mora využil nařízený pokutový kop, vsítil třetí branku a otočil vývoj skóre na stranu hostujícího celku. Tentokrát to ale byly Petrovice, které již za minutu odpověděly. Stejskal napodruhé zamířil do správné sítě, odčinil tak svůj předchozí omyl a oba týmy měly k vítězství opět stejně daleko.

Rozhodnutí velkého dramatu nakonec přinesla 80. minuta, kdy dostali výhodu pokutového kopu domácí. Odpovědnost na sebe vzal kapitán Ondřej Štemberk, udržel nervy na uzdě a zařídil Petrovicím další jarní výhru.