MAT PADL BĚHEM DVOU MINUT

Dobříš jasně přehrávala outsidera z Chlumce, svou herní dominanci se jí však dlouho nedařilo patřičně gólově zužitkovat. V poločase si favorité vypracovali pouze jednobrankové vedení, o které se zasloužil Matějka. Rozhodnutí však přišlo takřka ihned po obrátce. Slepené branky Karase a Karáska ze 47. a 49. minuty zlomily definitivně zápas ve prospěch hostů, kteří ještě přidali, v 74. minutě, čtvrtou branku, jejíž střelcem byl Krmela. Chlumec o další čtyři minuty později pouze korigovat na konečných 1:4 zásluhou Vostárka. „Kvalita byla na naší straně. Náramně se mám povedl vstup do druhé půle a poté jsme si v klidu hlídali vypracovaný náskok,“ řekl dobříšský Adama Krmela.

GÓLOVÉ HODY S VÍTĚZNÝM KONCEM

Diváci v Dalekých Dušníkách se rozhodně nenudili. V zápase mezi domácím týmem a Dobříčí totiž padlo celkem 11 gólů. Dušníky vstoupily do utkání výborně a v prvním poločase si vypracovaly, po trefách Šimka a Švagra, dvougólový náskok. Jenže ihned po přestávce o něj přišly. Tím však přestřelka zdaleka nekončila. Jeden z tahounů domácího celku, Pavel Krása, vzápětí dvěma zásahy vrátil svému mužstvu vedení. Hosté odpověděli snížení Kloubka, ale za stavu 4:3 zvýšili domácí hráči obrátky a v poslední čtvrthodině nasázeli soupeři čtyři branky, o které se postarali Šimkovský, Krása, Šimek a Sklenář. Dušníky tak zvítězily jednoznačně, ale musely vynaložit značné úsilí. „Dobříč se dlouhou dobu držela v kontaktu, ale naštěstí jsme si výhru vzít nenechali,“ řekl Roman Šimek z Dalekých Dušníků.

ZÁPAS BRANKÁŘŮ ROZHODLY PENALTY

Petrovice, hrající momentálně ve velké pohodě, chtěli svou výkonnost potvrdit na hřišti Králova Dvora, kde je čekal duel s místním B týmem. Soupeř bojující o záchranu však už v minulém kole potvrdil vzrůstající formu, když zvítězil v Sedlčanech, takže se dal očekávat tuhý boj. To se potvrdilo. Byl to zápas obran a brankářů, kteří dominovali nad útočnými hráči. Diváci se v základní hrací době gólu nedočkali a tak musely rozhodnout penalty. V nich byly Petrovice úspěšnější a získali další, tentokrát dvoubodové vítězství.

RUDNÁ NEMĚLA SLITOVÁNÍ

Sedlčanské béčko nezačalo v Rudné vůbec dobře. Už v 18. minutě prohrávalo po brankách Millera a Samka 2:0. Hosté hrozili výhradně pouze ze standardních situací, ovšem z jedné z nich vykřesal naději těsně před poločasem Štovíček, který snížil. Vstup do druhé půle ovšem sedlčanským zase nevyšel. Během prvních deseti minut se prosadil dvakrát Krajči a bylo po zápase. Sedlčany navíc inkasovaly ještě jednou, když Kaucký završil výsledek na 5:1. „Chtěli jsme získat body, ale bohužel jsme k zápasu odjeli znovu bez spousty hráčů, což se na výkonu projevilo,“ uvedl trenér Zelenka.