Hejtman Řihák i členové rady města Příbram Martin Poulíček a Juraj Molnár si tak mohli prohlédnout aktuální stav příprav na otevření první akademie svého druhu v naší republice. „ Ze vzniku fotbalové akademie 1.FK Příbram mám radost. Propojení fotbalové kariéry s dobrým vzděláním a výchovou je skvělé a věřím, že to přinese své ovoce. Jako Příbramák mám radost, že první taková akademie vznikne právě tady. S mládeží se tu pracovalo vždy velmi dobře a v republice není moc klubů, které by dodaly do ligového fotbalu víc hráčů než 1.FK Příbram," okomentoval středočeský hejtman Řihák.

Vzácná návštěva si za účasti již zmiňovaného vedení 1.FK Příbram prohlédla jídelnu, pokoje, učebnu, zcela nové toalety a jiné. „Akademii slavnostně otevřeme osmého června. Do té doby musíme mít vše hotové. Nyní čekáme jen na nový nábytek do pokojů a dolaďujeme detaily," prozradil generální ředitel příbramského klubu Petr Větrovský.

Slavnostním otevření by se mělo uskutečnit za účasti několika reprezentantů a jiných hvězd, kteří sehrají i exhibiční utkání.

Ředitelem akademie se stane Josef Dobeš a nejvyšším orgánem akademie je sedmičlenná správní rada, jenž byla zvolena před několika týdny.

Dlouholeté přání vedení klubu se tak za necelý měsíc stane opravdu skutečností a příbramský fotbalový klub bude mít pro výchovu své mládeže ještě mnohem lepší podmínky, než dosud.