Do Dalekých Dušník odjelo béčko ševců sice se dvanácti hráči, ale bez gólmana. Bylo tedy nutné vybrat nejvhodnějšího kandidáta na důležitý post. „Do brány jsem prostě musel. Nestřihali jsme si, nehlásili se. Prostě jsem byl určen, tak jsem to přijal," říká usměvavý fotbalista od Kocáby a za nic na světě byste z něj nevydolovali, kdo jej do brány poslal. Dost možná to byl kapitán Karel Vostrý, který jej po utkání chválil a sám nominoval na ocenění.

„V bráně jsem nikdy před tím nestál. Ani na tréninku jsem se do ní nikdy nehrnul," pokračoval objevený brankářský talent Štěpánek, který do té doby hrál pouze v útoku. I přes jeho slova to byl nakonec debut poměrně povedený. „Žádný těžký zákrok jsem neměl. Naopak jsem si připsal asistenci u dvou našich branek," usmíval se Marcel Štěpánek při vzpomínce na branky, které spoluhráči vstřelili po jeho dlouhých výkopech.

Po vítězství 8:2 je Nový Knín B v čele tabulky III. třídy, skupiny B. A zdá se, že podobná šlamastika v podobě nedostatku gólmanů, už jej nepotká. „Docela mě to v bráně chytlo. Asi v ní už zůstanu. Teď jdeme na trénink a už mám v ruce rukavice," prozradil Štěpánek, který hraje v Novém Kníně už řadu let. „Bydlel jsem vedle hřiště, takže jsem tu byl pořád. Hraji za Knín už od přípravky," upřesnil dvacetiletý student.

Nicméně pozici neotřesitelné jedničky si svým výkonem nakonec ještě nevybojoval. Ve středečním poháru dostal mezi tyčemi přednost přeci jen ostřílenější Petřík. Marcel Štěpánek nastoupil na svém tradičním postu v útoku.

Borec víkendu je vyhlášen vždy v úterním vydání Příbramského deníku. V pátečním vydání si pak můžete přečíst, co na ocenění řekl.