Hvozdnice - Dobříš
2:7 (1:5)

V prvních příležitostech se sice ocitli Šebek a Dort, ale první branka padla do jejich sítě. V 5. minutě po akci Mráze a chybách obránců se prosadil Hlava - 1:0.

Za minutu však bylo vyrovnáno. Na přímý kop Dorta si naběhl Šrain a hlavou skóroval - 1:1. O tři minuty později již dokonce Dobříšští vedli, když po uličce Dorta obešel Karas brankáře Hoftu - 1:2.

Domácí mohli vzápětí vyrovnat, ale proti byl Pokorný, který ukopl míč na roh. Po akci Procházky se pak uvolnil Šrain, ale mířil vedle. Ve 21. minutě Šebek trefil břevno, ale odražený míč uklidil do sítě hlavou Dort - 1:3.

Samostatná akce Šraina pak skončila nad bránou, ale ve 27. minutě po hezké akci Dorta se Šrainem poslal míč do prázdné brány Procházka - 1:4.

Za tři minuty Šrainův přímý kop dorazil do sítě Karas - 1:5.

Domácí měli jedinou šanci, ve které Hlava přehodil Jechorta, ale míč skončil vedle brány.

Do druhé půle vstoupili hosté vlažně a již v 50. minutě kopali Hvozdničtí penaltu. Jechort však střelu Mráze vyrazil a za pomoci Pokorného chytil i dorážku.

Za dalších pět minut se kopala opět penalta, tentokráte za faul dobříšského brankáře a tentokráte snížil bezpečně Hlava - 2:5.

Pak již hosté kontrolovali bezpečně hru. Po úniku Šraina mířil Šebek mimo, střele J. Lišky chyběla větší razance, Dortův přímý kop z 25 metrů Mofta jen s námahou vyrazil, po přihrávce Pileckého trefil špatně míč Šebek a tak poslední dva góly padly v závěru.

V 84. minutě po kombinaci Puchmajera s Dortem se zblízka nemýlil Šebek a tři minuty před koncem vyzval Dort ke střele Šraina, ten však předložil míč Kozohorskému a jeho střelu si srazil do své svatyně Hofta - 2:7.

V samém závěru již střely Šebka a Dorta změnu výsledku nepřinesly.

Branky: 5. a 55. z pk Hlava – 9. a 30. Karas, 6. Šrain, 21. Dort, 27. Procházka, 84. Šebek, 87. Kozohorský. Rozhodčí: Pejša. Diváci: 100.

Dobříš: Jechort – Pilecký, Petrák (63. Machač), M. Puchmajer, Pokorný – Procházka, Dort, J. Liška (74. M. Liška), Šrain (71. Kozohorský) – Šebek, Karas.

V příštím kole hrají Dobříšští v sobotu doma od 17.00 s Hostouní.

RADIM WEBER