Lhota – Dobříš
5:2 (5:0)

Domácí, nabuzeni výhrou nad Černolicemi, zahájili utkání zostra. Jejich robustní hráči snadno pronikali hostující obranou. Již ve 3. minutě zcela volný Rychlý vstřelil vedoucí gól a vzápětí obránci se štěstím uhájili svoji branku při další šanci Lhoteckých.

Puchmajer se pak prezentoval nepřesnou střelou, ale v 6. minutě po nedorozumění Webera s Jechortem zvýšil snadno Vitásek a za další dvě minuty nikým nehlídaný Rychlý přidal třetí úspěch.

Hosté přidali, ale jejich kombinace končily většinou na hranici pokutového území a úspěch nepřineslo ani několik rohových kopů. U domácích pak bomba Asníka trefila z přímého kopu do hlavy Petráka, který musel po přestávce střídat.

Ve 32. minutě zvýšil na 4:0 Vitásek a za dvě minuty si Havelka pohrál s několika obránci a dovršil katastrofu první půle. Úspěch hostům nepřinesly ani střely Šebka, Dorta a Nikla.

Ve druhé půli „překopali" trenéři sestavu hostů a ti pak měli až do konce utkání více ze hry. Částečně se na zlepšení jejich hry podílela i bohorovnost domácích.

V 69. minutě se přece jen prosadil Talůžek a za minutu stejný hráč po ostřelování domácí branky upravil na konečný stav. O třetí úspěch se ještě bezvýsledně pokoušeli v závěru Šebek, Nikl a Liška. V poslední minutě postupoval sám na Jechorta Hrdlička, dobříšský gólman však dalšímu gólu zabránil.

Za zmínku stojí ještě situace z prvního poločasu, kdy na hranici pokutového území uklouzl domácí hráč, ale rozhodčí nařídila přímý kop za faul. Lhotečtí jej provedli tak, že míč poslali úmyslně do zámezí. Je ovšem pravdou, že za stavu 5:0 se podobná sportovní gesta dělají lépe, než při vyrovnaném stavu.

Branky: 3. a 8. Rychlý, 6. a 32. Vitásek, 34. Havelka – 69. a 70. Talůžek. Rozhodčí: Šulcová. Diváci: 80.
Dobříš: Jechort – Weber (13. T. Šebek), Talůžek, Petrák(46. M. Liška), Pokorný – Nikl – Procházka, Puchmajer, Dort – Maryška, Karas (69. David).

RADIM WEBER