Loděnice – Dobříš
3:4 (2:2)

Na první branku nemuseli diváci dlouho čekat. Ve 2. minutě totiž Maryška využil přihrávku Dorta a zajistil hostům vedení. O chvíli později stejný hráč mohl zvýšit, ale ve vyložené šanci bránu netrefil.

V 6. minutě bylo vyrovnáno, když Horel využil nedůslednosti hostující obrany.

Po pěkné kombinaci Petráka, Dorta a Maryšky si domácí mohli vstřelit vlastní gól. Ten však padl na druhé straně ve 32. minutě a autorem byl Petrák, tísněný loděnickým hráčem.

Domácí byli při chuti. Herejt nastřelil tyč, přímý volný kop Pospíšila vyrazil dobříšský gólman a poradil si i s tvrdou střelou Horela. V poslední minutě pak po další chybě domácí obrany Nikl mazáckou střelou přehodil brankáře. Stanovil tak výsledek poločasu na 2:2.

Do druhé části utkání hosté nastoupili s větším odhodláním. Karasovu střelu Miška chytil, po přihrávce Maryšky stačili střelu Karase srazit obránci na roh a ve velké šanci se ocitl střídající T. Šebek, ale neproměnil.

Na druhé straně zachraňoval z brankové čáry Petrák. V 66. minutě, v době, kdy se připravoval k nucenému střídání zraněný Dort, našel Nikl přihrávkou Puchmajera a hosté šli podruhé v zápase do vedení – 2:3. V 74. minutě navíc zužitkoval Karas přihrávku Karáska a zvýšil vedení Dobříše už na 2:4.

Domácí se nevzdali a zle zatápěli. Střela Nováka mířila těsně vedle, další z úhlu stačil Jechort vyrazit, ale po rohovém kopu zamířila v 79. minutě hlavička Herejta do branky – 3:4.

Fotbalisté Loděnice se vrhli do útoku a do jejich otevřené obrany pronikali hostující hráči. Pojištění se však nedoč-kali od Karase, dvakrát od Maryšky ani od T. Šebka. Hosty podržel Jechort při technické střele Horela z přímého volného kopu.

Branky: 6. Horel, 33. vlastní, 79. Herejt – 2. Maryška, 45. Nikl, 66. Puchmajer, 74. Karas. Rozhodčí: Pospíšil. Diváci: 100.

Dobříš: Jechort – Weber, Puchmajer, Petrák, Pokorný, – P. Šebek, Dort (66. Karásek), Nikl, M. Liška (60. T. Šebek) – Karas (83. Machač), Maryška.

V příštím kole hrají Dobříšští v sobotu od 16.30 na domácí půdě s SK Rakovník.

RADIM WEBER