Od začátku se dobře pohybovali, dařila se jim kombinace a nechybělo nasazení v osobních soubojích. A tak zákonitě přišla brzy i první branka. Po pěkné kombinaci Dort uvolnil ve vápně Maryšku, a ten nadvakrát za pomoci břevna překonal Peška – 1:0.

Rychlé vedení domácí uklidnilo a nadále pokračovali v tlaku. Pešek postupně zachraňoval po šancích Procházky a Maryšky. Na rychlou akci Maryška – Šrain, kterou na malém vápně zakončil Dort, už však nestačil.

Pešek poté vychytal Maryšku a při střele Valsy z malého vápna mu pomohlo břevno. Další velkou příležitost Valsa zakončil těsně vedle.

Hosté zahrozili nebezpečnou hlavičkou Podraného po rohu, kterou Weber vytlačil z pod břevna.

Vstup do druhého poločasu vyšel opět lépe domácím. Dort předložil míč před branku Maryškovi, který s přehledem zakončil podél brankaře – 3:0.

V dalších minutách Dobříš kontrolovala hru a postupně dostali příležitost další hráči z lavičky. V 79. minutě dovršil Maryška hattrick po samostatné akci.

V závěrečných minutách se hosté dočkali alespoň čestného úspěchu, když se prosadil ve skrumáži Petr Tvrz.

Domácí si třemi body přilepšili v tabulce, ale také určitě udělali radost ve fotbalovém nebi i své legendě Josefu Vitáskovi, který by v den utkání oslavil 85. narozeniny.

Předvedený výkon byl také tou nejlepší pozvánkou pro fanoušky k příštímu utkání, které Dobříš odehraje v neděli 5. dubna od 16.30 hodin v Sedlčanech.

MFK Dobříš – SK Rakovník 4:1 (2:0)
Branky: 8., 52. a 80. Maryška, 16. Dort – 83. P. Tvrz.
Dobříš: Weber – Karásek, Svárovský, Procházka, Pokorný – Grafnetr, Dort ( 65. Fic) J. Liška (85. Kozohorský), V. Šrain – Maryška, Valsa (76. Karas).