O osudu zápasu s Rokycany totiž rozhodl právě hned jeho úvod. Dobříšští na svého soupeře vlétli, nedali mu ani centimetr zadarmo a hned po rozehrávce přišly první šance.

Ve čtvrté minutě obešel Maryška hostujícího gólmana, byl však ještě daleko od branky, a tak přihrával Karasovi. Jeho pokus však stihli zablokovat vracející se obránci. O chvíli později znovu Maryška neuspěl, ale v 19. minutě už se diváci dočkali.

Junek zatáhl míč po straně, odcentroval na bližší tyč a tam míč usměrnil do branky Talůžek.

Po vstřeleném gólu pak sice na chvíli převzali otěže zápasu hosté, ale rychlé vyrovnání se jim nepodařilo.

A protože už se neujala ani žádná další šanci ani jednoho týmu ve druhém poločase, zůstalo v Dobříši skóre nejtěsnější možné.

"Mohli jsme rozhodnout hned v úvodu, kdy nás soupeř nechal hrát. Chybělo nám však více štěstí. V poslední půlhodině jsme se soustředili už hlavně na obranu. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Mohlo to skončit i 5:3. Jsem rád, že jsme získali důležité body v prvním letošním utkání," řekl po zápase hrající trenér Jiří Rychlík.

Dobříš - Rokycany 1:0 (1:0)
Branka: 19. Talůžek. Rozhodčí: Matyš. Diváci: 450.
Dobříš: Šedivý - Pokorný, Talůžek, Liška, Puchmajer, Rychlík, Maryška, Karas (74. Suchan), Junek (73. O. Puchmajer), Šrain (86. Petrlík), Dort.
Rokycany: Vild - Špic, Kopečný (61. Kroc), Kereit, Černý, Aubrecht, Procházka, Kořínek (67. Cibula), Vaščák, Grambal, Končal.