Dobříš – Všenory
3:2 (2:1)

První střelu vyslal na branku hostující Hrdlička, ale mířil těsně nad břevno. V 6. minutě našel Šebek hlavou Karase, a ten střelou k tyči zajistil Dobříši vedení - 1:0.

Střelec gólu byl dál při chuti a další jeho střelu vyrazil všenorský gólman Vorel s problémy na roh. Po jeho zahrání a sérii hlaviček opět Karas zblízka těsně minul.

V 19. minutě prošel dobříšskou obranou Hrdlička a jeho přihrávku poslal bez problémů do sítě zcela volný Helmi - 1:1.

Následně se vyznamenal Vančát při střele Feglara. Domácí odpověděli centrem Puchmajera, který poslal Karas do brankáře. Do dobré příležitosti se pak dostal Maryška, ale Vorel včas vyběhl. Hostující Müller z vyložené šance pálil vedle brány, střelu Platila Vančát vyrazil, stejně jako na druhé straně si všenorský brankář poradil se střelou Pokorného.

V závěru první půle nejdříve Karas v tísni neusměrnil přihrávku Maryšky, ale domácí se další vedoucí branky přece jen dočkali. Weber zastavil hostujícího útočníka, posunul míč na Šebka a jeho přesnou přihrávku zužitkoval Maryška - 2:1.

Do druhé půle nasadili Všenorští do utkání ne zcela zdravého Zelenku a zahájili přímým kopem Hrdličky, který vyrazil Vančát před sebe a Helmi jeho bránu vysoko překopl. Z protiútoku našel Šrain Karase a jeho opakovanou dorážku se štěstím hosté odvrátili.

V 57. minutě se ke střele z 25 metrů odhodlal Hrdlička a na jeho tečovanou střelu byl Vančát krátký - 2:2.

Dál pokračoval útočný fotbal, Helmi dvakrát střílel těsně mimo, střelu Maryšky stačil Vorel vyrazit na roh, Karasovi zabránil v úniku jinak přesný rozhodčí, když mu neposkytl výhodu.

V 69. minutě přišla poslední branka zápasu, když si centr M. Lišky poslal dezorientovaný Drážný hlavou do vlastní branky - 3:2.

Hosté poté získali převahu, ale z rychlých protiútoků střílel Karas těsně vedle brány a druhý jeho pokus vyrazil Vorel na tyč. Domácí pak obětavě bránili těsný náskok. V největší šanci trefili hosté na brankové čáře stojícího Petráka a opakovaná střela se rovněž odrazila od těl dobříšských obránců.

Domácí tak získali cenné tři body. Za předvedený výkon domácí i hostující hluční, ale slušní diváci, oběma týmům potleskem poděkovali.

Branky: 6. Karas, 45. Maryška, 69. vlastní – 19. Helmi, 57. Hrdlička. Rozhodčí: Velebil. Diváci: 150.

Dobříš: Vančát – Weber, Petrák, Puchmajer, Poláček – Šebek (74. Pilecký), Pokorný, Šrain, J. Liška, Pokorný (59. M. Liška) – Maryška, Karas (90. Kozohorský).

V příštím kole čeká Dobříšské lídr tabulky Nová Ves. Na půdě soupeře se hraje v sobotu v 16.30 hodin.

RADIM WEBER