Přestože kombinačně byli hráči Dobříše občas favoritovi vyrovnaným soupeřem, ten je předčil v důrazu, pohotové střelbě a rychlosti. Akce hostů končily většinou před šestnáctkou.

Už v první šanci se představil dobříšským obráncům domácí ostrostřelec Hašler, když hlavičkoval nad branku. Odpovědí byly střely Vostrého a Grafnetra, které však brankáři Strakovi příliš starostí nenadělaly.

Dobříšský gólman Weber následně špatně vyběhl, ale Viskup míč do prázdné branky nedopravil. Na centr Hašlera pak nedosáhl Urban. V 18. minutě však další centr Pechara nekrytý Hašler už do branky dopravil – 1:0.

Domácí si dál připravovali šance, ovšem překážkou jim byl Weber i jejich vlastní nepřesnost. Hlavičku Hyky vytěsnil dobříšský brankář na roh, poradil si i se střelami Poběrežského a hlavičkou Balouna. Urban z dobré pozice překopl, Poběrežský střílel těsně vedle branky. Na druhé straně stojí za zmínku jen akce Maryšky, po které Grafnetr překopl branku a Vostrý mířil vedle branky.

Ve druhé části utkání zmrazilo snahu hostů o vyrovnání vyloučení Svárovského v 50. minutě po té, co se snažil zastavit pronikajícího útočníka.
Hašler pak v 68. minutě postupoval sám na dobříšského gólmana a střelou k tyči zajistil Ovčárům dvoubrankové vedení.

Krátce po příchodu na hřiště na sebe upozornil Karas, když prošel od půlící čáry až před gólmana Ovčár, ale dostal se příliš blízko a nezakončil.
Domácí dál na hřišti kralovali. Zákroky Webera držely přijatelný výsledek, v poslední chvíli zasahovali obrannými zákroky Foltýn i Liška.

V 78. minutě fauloval v pokutovém území Maryška a Hašler z penalty zkompletoval svůj hattrick.

Největší šance hostů následovala poté, co Karásek důrazně vybojoval míč, přihrál jej Karasovi, ale jeho pokus srazil domácí hráč.

Pak už stihly obě strany pouze po jedné šanci. Maryškovu střelu Straka bez problémů zlikvidoval a Hykův volej z dálky vyrazil Weber.

Ovčáry – Dobříš 3:0 (1:0)
Branky: 18., 68. a 78. z pk Hašler. Rozhodčí: Lafek. Diváci: 180.

Dobříš: Weber – Karásek, Pilecký, Svárovský, Pokorný (46. Šrain) – Procházka, Foltýn, J. Liška, Vostrý (85. Machač) – Maryška, Grafnetr (58. Karas).

RADIM WEBER