Hned v úvodu se předvedli oba gólmani. Nejprve zaváhal Weber a Peterka mířil naštěstí pro domácí nad branku. To na druhé straně se do stejné situace dostal gólman Malý, ale Grafnetr jeho chybu potrestal.

Hosté byli tímto úvodem jako opaření a skóre mohl navýšit dvakrát Maryška. Nejprve však napálil břevno a o chvíli později mu do střely položil ruční závoru Malý.

Prostřední část první půle byla spíš v režii hostů. Především matadoři Svoboda s Farkašem dělali domácím ve středu hřiště problémy.

Nymburští také hrozili ze standardních situací, zahrávané hlavně Svobodou. Po jednom z rohů měl plné nohy i ruce práce Weber, ale se štěstím udržel míč před brankovou čarou.

V závěru první půle se opět musel ohánět nymburský gólman Malý, přestože domácí ne a ne trefit zařízení. Pokorný hlavou minul, Maryška trefil pouze brankáře. Další pokusy pak odvrátila pozorná hostující obrana, a tak se do šaten šlo za těsného vedení domácích 1:0.

Do druhé půle vstoupili lépe opět Dobříšští. Po centru Vostrého se do střely položil Maryška, ale míč skončil na zádech obránců.

Po hodině hry domácí nezareagovali dobře na rozehraný rohový kop, za obranu si naběhl Peterka a lehkou tečí poslal míč za Webera – 1:1.

Posledních 30 minut se oba týmy snažily strhnout vedení na svou stranu. Domácí jen horko těžko odolávali nepříjemným standardním situacím a začali komentovat výroky sudího.

Nejprve se jim nelíbilo, když rozhodčí po faulu na Karase poskytl Maryškovi výhodu, kterou však zastavil asistent rozhodčího signalizací ofsajdu. Vrchol zápasu pak přišel v 86. minutě. Po souboji tělo na tělo odpískal sudí trestný kop, který Svoboda posadil přesně na hlavu Pečínky, a ten zápas rozhodl.

Zbytek utkání už byl z pohledu domácích v křeči a nebyli schopní ohrozit bránu Malého.

Dobříš – Nymburk 1:2 (1:0)
Branky: 2. Grafnetr – 59. Peterka, 86. Pečínka. Rozhodčí: Benák.
Dobříš: Weber – Karásek (58. Machač), Ducho, Svárovský, Pokorný – T.Šebek (72. Karas), J. Liška, Šrain (80. Kasík), Vostrý – Maryška, Grafnetr (46. Šťastný).

V příštím kole jede Dobříš k dalšímu důležitému utkání do Klecan.

RADIM WEBER