„Cesta to byla trnitá a vítězství nebylo snadné," začal své vyprávění Jakub Šedivý (na snímku), odchovanec Makovanu Smolotely a stále ještě aktivní hráč Milína. „Trenér prof. MUDr. Miloš Adamec CSc., bývalý hráč Sparty Praha, naordinoval našemu týmu trpělivost beranů a s tou jsme se i snažili hrát. O celé zázemí a organizaci včetně angažovanosti FAČR, ČLK, LOK, ambasády ČR v USA a dalších se staral výborný manažer týmu MUDr. Martin Engel," vyjmenoval důležité články výpravy Šedivý.

V základní skupině Češi postupně porazili Španělsko 4:1, Mexiko 8:1, Švédsko 1:0 a postoupili jako jediní s plným počtem bodů do čtvrtfinále.

To se nakonec ukázalo jako nejtěžší zápas celého mistrovství. „Nakonec jsme v 80. minutě skórovali a postoupili tedy přes Irsko nejtěsnějším rozdílem. V semifinále s domácími USA jsme už uspěli přesvědčivě 4:1, i když zápas byl velmi tvrdý a hodně bolel. Na finále se projevilo již mnoho zranění. Avšak díky našim ortopedům a řadě opichů, ale především díky naší nezdolné vůli po vítězství jsme po remíze 1:1 vyhráli nad Maďarskem na penalty 4:2, když dvě penalty chytil náš žolík a bývalý prvoligový gólman Olomouce Honza Vojáček," komentoval závěrečné zápasy lékařského mistrovství světa Jakub Šedivý.

Kromě něj bojovali v českých barvách ještě dva hráči Tatranu Sedlčany – Josef Bartoš, který byl dokonce kapitánem týmu, a Jan Bechyně.

„V obrovském Performing Art Center na Long Beach nám při standing ovation aplaudovaly stovky hráčů i diváků a jít si pro titul a trofej mezi řadami a stoly stojících účastníků, kteří nám všem přáli, tleskali a poplácáním po ramenou projevovali respekt a úctu, byl nepochybně jedním z nejsilnějších životních zážitků nás všech," dodal Šedivý, který při této cestě na vrchol dokonce dostal irskou národní kravatu a mexický dres.