Příbram – Bohemians
3:0 (1:0)

Branky: 37. Koukal, 48. Tarczal, 80. Štochl. Rozhodčí: Ardeleánu – Pelikán, Marek. ŽK: Cseh (Bohemians). Diváci: 3326.

Příbram: Hruška – Štochl, Hejda, Krejčí, Divíšek – Valenta (68. P. Pilík), Tarczal, T. Pilík (86. Mašek), Koukal, Pleško (76. Papšys) – Wágner. Trenér: Vavruška.
Bohemians: Sňozík – Jindřišek, Cseh, Žižka, Růžička – Moravec, Budínský (20. Nešpor), Borek, Bartek (83. Michálek) – Škoda, Kraják (63. Bálek). Trenér: Medynský.

Trenér Bohemians 1905 Pavel Medynský hodnotil kladně jen úvodních 20 minut. „To jsme hráli aktivně a Příbram do ničeho nepouštěli. Pak jsme si vybrali hluchou pasáž, za kterou jsme byli potrestáni gólem. To nás ovlivnilo psychicky,“ řekl Medynský na tiskové konferenci.

Litoval hlavně klíčové druhé branky inkasované na začátku druhé půle. „O poločase jsme si něco řekli, ale hned necháme Tarczala po hrubé chybě nepochopitelně samotného. Od té doby si byla Příbram jistá, zatímco my si nevěřili,“ prohlásil.

Pochvalu si prý zasloužil jen brankář a kapitán Radek Sňozík. „Podržel nás od většího přídělu. Určitě si to s klukama vyříká a posadí je na zadek. A to budu muset udělat i já, protože někteří hráči už si asi myslí, že mají své místo jisté a že máme nějaké postavení v tabulce. Asi si neuvědomují, jaká k tomu vedla cesta,“ dodal Medynský.

Jeho protějšek David Vavruška uvedl, že dnešním zápasem tým splnil podzimní cíl. „Chtěli jsme na podzim 18 bodů a ty teď máme, takže můžeme pracovat na nadstavbě,“ prohlásil příbramský kouč.

Těší ho i to, že jeho svěřenci dokázali nastřílet ve 13 zápasech 22 branek. Tedy tolik, co za celou minulou sezonu. „Zlepšená ofenziva byl můj cíl. Samozřejmě to přináší i to, že hodně inkasujeme, což beru na sebe, ale klukům říkám, že body přinesou góly a ne opačně,“ uvedl Vavruška s tím, že právě kvůli tomu byl dnešní duel důležitý pro brankáře Aleše Hrušku. „Moc přeju Alešovi tu dnešní nulu. Už ji potřeboval, aby s tou naší hrou udržel nervy a nešel hrát třeba bowling,“ dodal Vavruška.