„Musím se divákům omluvit. Zatímco ve středu je bavili naši mladíci parádním výkonem, tak my dnes naopak předvedli výkon spíše ostudný," neskrýval zklamání příbramský trenér Pavel Tobiáš.

Zápas se přitom mohl vyvíjet úplně jinak, kdyby Pilík krátce po začátku utkání proměnil skvělý centr v gólovou hlavičku. Nestalo se tak a iniciativu převzali Pražané.

„V týdnu kluci vypadali dobře a nic nenasvědčovalo tomu, že na ně padne taková deka. Asi sehrála roli psychika. Soupeř je ve sportovní pohodě, ale to nás neomlouvá," pokračoval Tobiáš ve svém hodnocení.

V největší šanci první půle se objevil Schick, jeho pokus za již překonaným Hruškou však vykopl na brankové čáře stojící Tregler.

„Prohrávali jsme souboje. Nebyla tam jiskra. Hráli jsme zmatečně. Některé výkony defenzivních hráčů byly až za hranou únosnosti. První poločas jsme přežili se štěstím, a kdyby to byl přátelák, tak udělám o půli osm změn," vyjádřil svou nespokojenost Pavel Tobiáš.

Kritika se snesla především na krajního obránce Suse, který si nevěděl rady s aktivním Mosquerou. Ani ostatní příbramští hráči však svými výkony moc nezaujali.

Po změně stran trošku rozhýbal útočné snahy domácího celku navrátilec Vošahlík. Po dvou individuálních akcích se dostal až k zakončení, to však nezvládl. V závěru ještě poslal Tobiáš na trávník Moravce a Suchana, s bezbrankovým stavem však nepohnul.

Nakonec mohla Příbram stejně jako před týdnem přijít i o těžce vybojovaný bod, když se v závěru před Hruškou objevil úplně sám Schick. Zkušený gólman jej však vychytal. „Jediné pozitivum je ten získaný bod," dodal Tobiáš.

Do poslední třetiny sezony vstoupí příbramští fotbalisté v neděli na půdě úřadujícího mistra v Plzni.

1. FK Příbram – Bohemians Praha 1905 0:0
Rozhodčí: Marek – Blažej, Hájek. ŽK: Mudra, Bednář, Pilík – Mosquera. Diváci: 2480.

Příbram: Hruška – Sus, Chaluš, Tregler, Mudra – Hnaníček, Krameš (46. Vošahlík) – Pilík, Rezek (80. Moravec), Štípek (84. Suchan) – Bednář. Trenér: P. Tobiáš.
Bohemians: Zlámal – Čögley, Krch, Gajič, Havel – Švec (75. Šmíd) – Bartek, Lulič (74. Akulinin), Čížek (85. Mikuš), Mosquera – Schick. Trenér: Pivarník.