Příbram – Jihlava
2:2 (1:2)

Fotbalisté Příbrami pod trenérem Františkem Strakou neprohráli ani ve čtvrtém zápase. Ve 23. kole fotbalové ligy doma remizovali s Jihlavou 2:2. Hosté dvakrát vedli po střelách Karlíka a Masopusta, o vyrovnání se postarali Trapp a Tarczal. A moc nescházelo, aby Příbramští splnili svou jarní tříbrankovou normu v domácích zápasech.

Domácím se přitom úvod zápasu nepovedl. V 16. minutě se jihlavský středopolař Karlík vyhnul stoperovi Hájovskému, napřáhl zhruba z 25 metrů a technicky obstřelil gólmana Hrušku, který se ani nepokusil na míč dosáhnout. Také Příbram však efektivně skórovala hned z první střely. Trapp o tři minuty později z podobné vzdálenosti vymetl levý horní roh Blažkovy branky a srovnal na 1:1.

Po následné nezáživné pasáži se hosté vrátili do vedení krátce před přestávkou. Domácím se podařilo odvrátit rohový kop, ale jihlavská akce na útočné polovině pokračovala, Karlík vysunul Masopusta a dvacetiletý záložník hlavou vstřelil svůj první gól v nejvyšší soutěži.

Do druhého poločasu vstoupila Příbram aktivněji, svou hru zrychlila a odměnou jí byl vyrovnávací gól v 55. minutě. Kuvajťan Mašán dostal přihrávku na levou stranu, jeho tvrdou střelu z dálky Blažek vyrazil jen před sebe a od Tarczala se odrazil míč do branky. O sedm minut později navíc mohl dokonat obrat Koukal, který levou stranou unikl až k Blažkovi, ale jihlavský brankář výborným zákrokem vyrazil střelu na roh.

Domácí cítili šanci na výhru, často svírali Jihlavu, ale v 77. minutě paradoxně mohli potřetí inkasovat. Když už se zdálo, že brejk vedený Masopustem hosté ani nezakončí, míč se v pokutovém území vrátil ke střelci druhé jihlavské branky, ale ten trefil jen brankáře Hrušku. V závěru už se navzdory příbramské snaze skóre nezměnilo.

Ohlasy

Příbramský trenér František Straka neměl omluvu pro slabší výkon svého týmu v prvním poločase. „Jihlava nás přehrávala a jednoznačně byla agresivnější. Nám se nedařilo držet míč, chyběla nám jakákoliv kombinace a dělali jsme kupu chyb, které by se neměly stávat. Nemám pro to vysvětlení a budu si to muset s hráči zítra vysvětlit," zlobil se Straka.

V přestávce apeloval na své svěřence, aby odhodili obrovskou nervozitu. „Ve druhém poločase už jsme podali lepší výkon. Remíza je spravedlivá a bod bereme, i když Zdeněk Koukal měl ještě další dvě tutovky," hodnotil Straka, pod nímž Příbram ve čtyřech zápasech získala osm bodů. „Kdybychom nadále venku vyhrávali a doma sbírali bod jako dosud, byl bych spokojený, protože v příštím kole hrajeme v Plzni. Tam můžeme jedině překvapit," dodal.

Trenér Jihlavy František Komňacký označil zápas za bojovný. „Cítil jsem na obou týmech touhu po vítězství. Hrál se fotbal nahoru dolů, první dva góly byly pěkné a měli jsme ještě další šance," podotkl.

Za klíčový moment označil příbramské vyrovnání na 2:2 v 55. minutě. „Pro další vývoj bylo důležité, že domácí srovnali rychle po přestávce. Pak už bylo jasné, že kdo dá gól, ten vyhraje. Podle mě je to spravedlivá remíza. S bodem jsme spokojení, protože venku se nám v poslední době moc nedařilo," doplnil Komňacký.

Branky: 19. Trapp, 55. Tarczal – 16. Karlík, 43. Masopust. Rozhodčí: Hrubeš – Kordula, Zeman. ŽK: Tarczal, Mišůn – Obert, Rada. Diváci: 3162.

Příbram: Hruška – Jugas, Hájovský, Mišůn, Koukal (67. Valenta) – T. Pilík, Tarczal, Trapp (79. Abraham), Mašán – Střihavka (75. Řezáč), T. Krbeček. Trenér: Straka.
Jihlava: Blažek – Obert, Tlustý, Šourek, Čvirik (63. Josl) – Rada, Karlík – Masopust, Kučera (85. Jungr), Kosak (61. Tomeček) – Šimonek. Trenér: Komňacký.