Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Fotbalisté 1.FK sice prohráli, ale v lize jsou zachránění

Jihlava - Fotbalisté Jihlavy potvrdili velmi dobrou jarní formu, když v posledním domácím utkání sezony porazili Příbram 3:0. Středočeši sice ani v závěrečném venkovním utkání nedokázali vyhrát, i tak ale mají jistotu záchrany. Jihlava, za kterou se gólově prosadili Harba, Karlík a Masopust, tak poskočila už na 7. místo tabulky. Na jaře je čtvrtá za Spartou, Plzní a Mladou Boleslaví.

26.5.2014

Jihlava - Příbram 3:0Foto: DENÍK/Libor Plíhal

„Abych se přiznal, tak jsem vůbec nesledoval ostatní zápasy, kde se hrálo o záchranu, chtěli jsme si to uhrát na hřišti. O výsledky jsem se zajímal až po zápase. Sice jsme se zachránili, ale mrzí mě dnešní zápas," řekl trenér Příbrami Petr Čuhel.

Jihlavané měli soupeři co vracet, protože v posledním vzájemném měření sil na podzim v Příbrami prohráli ostudně vysoko 0:5. Větším rozdílem tým z metropole Vysočiny ještě nikdy neprohrál. Slušně zaplněné tribuny v úvodu utkání připravili choreo, kdy zapálenou pyrotechnikou osvětlili fotografii majitele klubu Františku Vaculíkovi, za to, že podporuje jihlavský fotbal.

První velkou šanci měl příbramský Pilík, ale v ideální pozici netrefil branku. Naopak přišla 26. minuta a gól domácích. Vaculík ve vápně našel Harbu, který vsítil přesnou střelou k levé tyči už svůj 13. gól v této sezoně.

"Kdyby Příbram z jedné ze dvou stoprocentních příležitostí dala gól, tak bychom to měli hodně těžké, ale naštěstí jsme opět dokázali dát první gól my a to nás uklidnilo," hodnotil trenér Vysočiny Petr Rada.

Osm minut před přestávkou Bosňan ve službách Jihlavy mohl přidat další gól, ale ve skluzu přízemní centr Jungra ze strany však netrefil.

Přece jen se ale svěřenci trenéra Petra Rady dočkali ještě před pauzou navýšení průběžného vedení. Na 2:0 po přihrávce Vaculíka k pravé tyči upravil střídající Karlík, který se na hřiště dostal v sedmé minutě na místo zraněného Jánoše.

Po přestávce se mohla Příbram vrátit do zápasu, když v 48. minutě využil Stratil zaváhání domácí obrany, které nevyšel ofsajd systém a nadějný hostující útočník mohl po Zemanově přihrávce ve stoprocentní příležitosti dát gól, ale Hanuš v brance domácích ho vychytal.

Příbram, která v pěti vzájemných duelech domácímu týmu dokázala vstřelit celkem 13 branek, vyšla v Jihlavě tentokrát střelecky naprázdno a venku nedala gól už 416 minut.

„Mě mrzí, že nezvládneme zápas, který máme dobře rozehraný, ale nezvládneme ho tím, že nedáme čtyři gólové šance a tím pádem si komplikujeme sami sobě život," řekl Čuhel. „Z toho, jaký je rozdíl mezi našimi výsledky doma a venku jsem velmi zklamaný. Když ale v úvodu nedáte dvě příležitosti, tak je to těžké," dodal.

O osudu utkání definitivně rozhodl přesnou střelou k tyči záložník Masopust, který v 78. minutě upravil na konečných 3:0.

Jihlava – 1. FK Příbram 3:0 (2:0)

Branky: 25. Harba, 43. Karlík, 78. Masopust. Rozhodčí: Bílek – Mencl, T. Kovařík. ŽK: Zeman (Příbram). Diváci: 2678.

Jihlava: Hanuš – T. Marek, Tlustý, Šourek, Josl – Masopust (82. Koloušek), Jánoš (7. Karlík), Jungr, Kučera, Vaculík – Harba (85. Přeučil). Trenér: Rada.
Příbram: Hruška – Jugas, Hájovský, Zápotočný, Mišůn – Stratil (68. Danoski), Krbeček, Pilík (58. Mareš), Volešák (82. Divíšek), Zeman – Kraut. Trenér: Čuhel.

Autor: ČTK

26.5.2014

Okresní soutěže: Milín jasně potvrdil první místo

Dobříš nepřekvapila, Sedlčany po dramatu udržely druhé místo

Členové veterán klubu udělali dobrý skutek

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – Na letos poslední motoristické a všeobecné burze bylo možné v neděli 15. října v areálu Sedlčanské kotliny objevit užitečné i velmi kuriozní předměty a získat doslova za pár korun například brusle, povijan na miminko, broušené mísy, paroží, staré oprýskané pokličky na hrnce, krejčovskou pannu, součástky ke kolu, motocyklu, automobilu. Burza byla šestá v pořadí a o to více se těšila zájmu kupujících i prodávajících.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Tochovické gólové hody skončily dramatickou penaltovou tečkou

Tochovice – O tomto víkendu zavítal do Tochovic v rámci střetnutí Sport Invest I.A třídy skupiny A tým Komárova. Trenér domácího týmu Ladislav Černý mohl v tomto utkání využít služeb zkušených hráčů z vyšších soutěží a tak se v základní sestavě objevili mimo jiných tak Daniel Huňa nebo Matěj Štochl. Utkání nabídlo strhující průběh, ve kterém se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a o výsledku musely nakonec rozhodnout až pokutové kopy.