„Abych se přiznal, tak jsem vůbec nesledoval ostatní zápasy, kde se hrálo o záchranu, chtěli jsme si to uhrát na hřišti. O výsledky jsem se zajímal až po zápase. Sice jsme se zachránili, ale mrzí mě dnešní zápas," řekl trenér Příbrami Petr Čuhel.

Jihlavané měli soupeři co vracet, protože v posledním vzájemném měření sil na podzim v Příbrami prohráli ostudně vysoko 0:5. Větším rozdílem tým z metropole Vysočiny ještě nikdy neprohrál. Slušně zaplněné tribuny v úvodu utkání připravili choreo, kdy zapálenou pyrotechnikou osvětlili fotografii majitele klubu Františku Vaculíkovi, za to, že podporuje jihlavský fotbal.

První velkou šanci měl příbramský Pilík, ale v ideální pozici netrefil branku. Naopak přišla 26. minuta a gól domácích. Vaculík ve vápně našel Harbu, který vsítil přesnou střelou k levé tyči už svůj 13. gól v této sezoně.

"Kdyby Příbram z jedné ze dvou stoprocentních příležitostí dala gól, tak bychom to měli hodně těžké, ale naštěstí jsme opět dokázali dát první gól my a to nás uklidnilo," hodnotil trenér Vysočiny Petr Rada.

Osm minut před přestávkou Bosňan ve službách Jihlavy mohl přidat další gól, ale ve skluzu přízemní centr Jungra ze strany však netrefil.

Přece jen se ale svěřenci trenéra Petra Rady dočkali ještě před pauzou navýšení průběžného vedení. Na 2:0 po přihrávce Vaculíka k pravé tyči upravil střídající Karlík, který se na hřiště dostal v sedmé minutě na místo zraněného Jánoše.

Po přestávce se mohla Příbram vrátit do zápasu, když v 48. minutě využil Stratil zaváhání domácí obrany, které nevyšel ofsajd systém a nadějný hostující útočník mohl po Zemanově přihrávce ve stoprocentní příležitosti dát gól, ale Hanuš v brance domácích ho vychytal.

Příbram, která v pěti vzájemných duelech domácímu týmu dokázala vstřelit celkem 13 branek, vyšla v Jihlavě tentokrát střelecky naprázdno a venku nedala gól už 416 minut.

„Mě mrzí, že nezvládneme zápas, který máme dobře rozehraný, ale nezvládneme ho tím, že nedáme čtyři gólové šance a tím pádem si komplikujeme sami sobě život," řekl Čuhel. „Z toho, jaký je rozdíl mezi našimi výsledky doma a venku jsem velmi zklamaný. Když ale v úvodu nedáte dvě příležitosti, tak je to těžké," dodal.

O osudu utkání definitivně rozhodl přesnou střelou k tyči záložník Masopust, který v 78. minutě upravil na konečných 3:0.

Jihlava – 1. FK Příbram 3:0 (2:0)

Branky: 25. Harba, 43. Karlík, 78. Masopust. Rozhodčí: Bílek – Mencl, T. Kovařík. ŽK: Zeman (Příbram). Diváci: 2678.

Jihlava: Hanuš – T. Marek, Tlustý, Šourek, Josl – Masopust (82. Koloušek), Jánoš (7. Karlík), Jungr, Kučera, Vaculík – Harba (85. Přeučil). Trenér: Rada.
Příbram: Hruška – Jugas, Hájovský, Zápotočný, Mišůn – Stratil (68. Danoski), Krbeček, Pilík (58. Mareš), Volešák (82. Divíšek), Zeman – Kraut. Trenér: Čuhel.