„Pokud chápu zákon správně, tak sedmdesát procent z peněz z celého hazardu půjde zpět do městských rozpočtů. Zachránit nás teď může jen vyšší podpora města, kterou žádáme, protože městu se samozřejmě navýší příjmy. Je mi líto, že k této situaci došlo. Sám jsem v klubu v mládeži začínal a vím, jak se tam ti kluci nadřou,“ přibližuje situaci ředitel klubu Petr Větrovský.

Příbramská líheň talentů je přitom hodně známá, a to nejen v České republice. Jejími družstvy prošla řada fotbalistů, kteří se uplatnili na ligových trávnících, například Slepička, Zápotočný, Vošahlík, bratři Pilíkové, bratři Štochlové, Wágner, Tarczal, Mišůn, Macek, Janů, Jendruščák, či Mašek.

„Schválením tohoto zákona jsme přišli o spoustu miliónů korun na mládež. Je to strašné. Mládež nám funguje, ale nyní je její chod vážně ohrožen, neboť nový zákon se citelně týká i dvou našich hlavních partnerů,“ přibližuje situaci ředitel příbramského klubu Petr Větrovský.

Platnost loterijního zákona se pochopitelně nedotýká jen 1.FK Příbram. Podle odhadů přijde český fotbal o 150 až 200 milionů korun, celý český sport prý až o dvě miliardy.