Příbram během reprezentační přestávky vyměnila trenéra, když Straku nahradil Čuhel. Ten do sestavy zařadil zkušené hráče Abrahama a Krbečka, který se objevil na pravém beku. Na herním projevu Příbrami však změna příliš dlouho patrná nebyla a domácí za celý první poločas prakticky neohrozili branku soupeře.

Ani Olomouci se příliš nedařilo, ale nakonec se dostala do vedení, když v poslední minutě úvodní půle Varadi snadno potrestal chybu Mišůna.

Po příchodu z kabin vyrukovala na trávník úplně jiná Příbram. Sice ještě po hlavičce Doležala inkasovala druhý gól, pak ale během dvanácti minut předvedla famózní obrat.

Hlavní podpis pod ním měla dvojice zkušených třicátníků. Nejprve Zápotočný bez problémů proměnil penaltu odpískanou za hraní rukou, vyrovnávací branku trefil ze dvaceti metrů Abaraham a pak definitivně otočil skóre po rohu Tomáše Pilíka znovu Zápotočný.

„Takový obrat za dvanáct minut jsem nikdy nezažil," nechápal trenér Sigmy Martin Kotůlek. „Takový obrat proti takovému soupeři je výborný. Je potřeba v takovém přístupu pokračovat a mít i dál stejnou morálku. Pro nás byla klíčová přestávka, nabádal jsem hráče, ať nemají hlavy dole a otočí to. Musíme si toho vážit," dodal domácí trenér Čuhel.

Olomouc rychle reagovala hlavičkou Doležala do tyčky a v poslední minutě měla i další velkou možnost na vyrovnání, ale brankář Hruška vychytal Faltu, který před ním byl úplně sám.

„V závěru jsme to zkusili na dva hroty, měli jsme šanci, ale brankář Hruška proti Faltovi výborně vyběhl. Špatně jsme řešili některé situace a přenechali jsme soupeři prostor před pokutovým územím, proto jsme prohráli," hodnotil Kotůlek.

1. FK Příbram – Sigma Olomouc 3:2 (0:1)

Branky: 58. z pen. a 70. Zápotočný, 68. Abraham – 45. Varadi, 55. Doležal. Rozhodčí: K. Hrubeš – Moláček, Kříž. ŽK: Švancara (Příbram).

Příbram: Hruška – Krbeček, Zápotočný, Mišůn, Divíšek – Abraham, Tarczal – Mareš, T. Pilík (78. Pleško), Danoski (58. Švancara) – Řezníček. Trenér: Čuhel.
Olomouc: Blaha – Vidlička, Koutný, Škerle, Vepřek – Karaš, Houska (77. Lietava) – Varadi, Ordoš (73. Wijlaars), Navrátil (81. Falta) – Doležal. Trenér: Kotůlek.