Zlá aktuální forma obou týmů se naplno zrcadlila i v kvalitě celého zápasu. Výkon Ostravy snesl ligové měřítko snad jen v zahajovací desetiminutovce. Aktivní vstup mohl přetavit v sedmé minutě ve vedoucí trefu Mišák, ale návrat do základní sestavy mu překazila dobře postavená tyč příbramské branky.

Spousta chyb a nepřesností na obou stranách ale fotbal záhy stáhla do podprůměru. Příbram jedné z ostravských ztrát ve středu hřiště využila k rychlému přenesení hry: Susův pas nacentroval z pravého křídla Štípek k nohám Rezka, který se na deseti metrech zbavil bránícího Dostála a Pavlenkovi přesným volejem nedal šanci.

„Bylo to asi o tom, kdo vstřelí první branku. Nám se to povedlo a mohli jsme se cítit líp. Soustředili jsme se víc na obranu, ve které jsme se dneska konečně vyvarovali chyb," řekl novinářům Rezek.

Ostravu už nic horšího asi nemohlo potkat. Proti zataženému soupeři působila naprosto neškodně, a i když měla míč pod kontrolou, Hrušku v příbramské brance nevyvedla z klid ani náznakem.

„Obdržený gól nás poznamenal. Měli jsme sice platonický tlak a převahu, držení míče a pohyb, ale naše produktivita je slabá. Nedokážeme bojovat v pokutovém území soupeře, nechceme tam jít, gól proto nemůžeme dát," uvedl trenér Baníku Radomír Korytář.

Příbrami stačilo bránit a čekat na brejk. Kdyby proměnila jeden ze tří rychlých kontrů do otevřené obrany, mohla mít už dávno před koncem klid. Bednář ale v 58. minutě s Pavlenkou obstřelil i bránu, Zápotočný o deset minut později záhadně snad ze tří kroků netrefil prázdnou bránu a totální střelecký zmar Příbrami završil čerstvý Barák, jemuž se po sólu zamotal míč mezi nohama a nakonec špatně vystřelil mimo.

„Nepodezíral bych domácí, že to neodbojovali. Ale narazila kosa na kámen. Narazili na mužstvo, které taky bojovalo a na hráče, kteří mají fotbalovou kvalitu a dokázali v důležitých momentech podržet míč a rozehrát," konstatoval kouč Příbrami Pavel Tobiáš.

Hosty to deset minut před koncem mohlo pořádně mrzet. Mišákův povedený volej měl tvrdost i přesnost, ale Hruška stál na správném místě. Až čtvrtou vyloženou příležitostí už Příbram nepohrdla a Kramešovu ránu dorazil do sítě Barák.

„Když to přeženu, tak Příbram třikrát vystřelila na bránu a dala dva góly. Šance měla, až když jsme otevřeli hru. Musíme začít konečně bodovat, tlak na nás se stupňuje," upozornil ostravský záložník Václav Ježdík. „Je to samozřejmě čára přes rozpočet. Počítali jsme, že Příbram porazíme a dotáhneme se na týmy před námi," doplnil Korytář.


Baník Ostrava – 1. FK Příbram 0:2 (0:1)

Branky: 20. Rezek, 86. Barák. Rozhodčí: M. Paták – Mokrusch, Pochylý. ŽK: Kaša, Mičola – Pilík, Zápotočný, Štípek, Hruška. Diváci: 3538.

Ostrava: Pavlenka – Dostál, Kaša, Machovec, Ježdík – Lásik (77. Holzer), Mišák – Narh, Kukec, Mičola (56. Szotkowski) – Červenka (46. De Azevedo). Trenér: Korytář.
Příbram: Hruška – Sus, Dosoudil, Zápotočný, Divíšek – Hnáníček – Štípek (75. Barák), Pilík, Rezek (85. Tregler), Končal (64. Krameš) – Bednář. Trenér: Tobiáš.