Mezi nimi z podzimního kádru chyběla trojice Suchan, Štípek, Končal (návrat z hostování do Plzně), Hadaščok (návrat z hostování do Liberce) a Barák (přestup do Slavie).

Naopak novými tvářemi byli Jakub Moravec z juniorky Sparty, Róbert Gešnábel ze Šaly a tři Afričané. Z hostování v Českých Budějovicích se vrátil Hájovský. A nechyběli pochopitelně mladíci z úspěšného dorostu – Denis Laňka, Matěj Chaluš či Jiří Januška.

Po necelé hodině trenér Tobiáš zahnal své hráče z chumelenice a mrazu zpět do tepla. Odpoledne pak hráči absolvovali trénink v lesoparku.

Během zimní přípravy by se měli příbramští fotbalisté utkat s Vyšehradem (9. 1.), Varnsdorfem (16. 1.) a Pískem (23. 1.). Závěr pak absolvují na herním soustředění v Turecku, kde odehrají tři zápasy, včetně generálky na ligu.

První mistrovský zápas čeká Příbram 13. února v Teplicích.

Po prvním tréninku zimní přípravy jsme si krátce povídali s trenérem Pavlem Tobiášem.

Bude se vaše příprava lišit od minulých let nebo jste sáhl po osvědčeném modelu?
Bude víceméně stejná. Liší se jen tím, že je o týden kratší, protože první zápas ligy hrajeme už v půlce února. Nicméně strukturálně, ani objemově se moc nemění, protože kluci už mají za sebou týden individuální přípravy.

Neuvažoval jste o posunutí začátku přípravy na konec roku?
Ne, to by byl nesmysl. Jsou tam svátky, kdy každý chce být se svou rodinou. Kluci mají rozdané individuální plány, které se jednoduše kontrolují. To se nedá ošidit. Leda by za ně byla běhat manželka…

Co říkáte na dnešní počasí? První sníh letošní zimy a zrovna v den, kdy začínáte…
S tím se srovnáme. Je to klasická zima. Nemůžeme čekat, že v lednu bude jako v květnu. Jak se říká, těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Absolvovali jsme to už mockrát, vydržíme to i tentokrát. Tohle je ještě mírnější zima. Bývalo mnohem hůře a také jsme to museli zvládnout.

Jak citelné jsou pro vás prozatímní změny v kádru?
Zatím se to dá komentovat těžko. Odešli tři kluci zpět do Plzně a Tonda Barák, tedy vesměs mladí hráči, kteří od nás během podzimu dostali velký prostor. Může to být impulz pro další mladíky, kteří se mohou poprat o uvolněná místa, když vidí, že ta možnost posunout se ve své kariéře dál, u nás je. Uvidíme. Určitě zařadíme do kádru další mladé hráče. Ale také není vůbec vyloučeno, že se některý z těch hráčů k nám nevrátí. O tom se bude teprve jednat.

Už dnes bylo na hřišti k vidění několik nováčků…
Jedná se především o mladé hráče. Zkoušíme tu Moravce s Gešnáblem a tři kluky ze zahraničí. Nikdo z nich zatím nehrál nejvyšší soutěž. Dostanou šanci, otestujeme je. Ale těch hráčů přijde na testy během přípravy ještě hodně.

Před vánoci se mluvilo o odchodu Pilíka. Sledoval jste průběh jednání?
Určitě ano. Je pro nás velmi důležité, že se panu Starkovi podařilo Tomáše udržet, přestože měl i další nabídky. Naše záložní řada tak zůstane hodně kvalitní. Co nás trápí, tak je samozřejmě případná náhrada za Bednáře. Když byl zraněný, tak jsme trochu improvizovali a nebylo to úplně v pořádku. Je fajn, že se v závěru podzimu nastartovali dorostenci Chaluš a Januška, vytvořila se tak větší konkurence v obraně a v záloze.

Budete usilovat o další doplnění kádru?
Náš kádr je v podstatě stabilizovaný. Odešel sice Tonda Barák, který se během podzimu dostal do základní sestavy, ale už se nám uzdravil Honza Rezek. Takže zas tak výrazné změny u nás, dá se říci, neproběhly. A myslím, že velké změny co se týká odchodů, už nenastanou. Spíš si myslím, že se ještě nějaký hráč na konci přípravy uvolní u soupeřů a mohl by případně přijít k nám. Myslím, že naše mužstvo bude mít na jaře svou kvalitu.