Příbram - Slavia
0:0

Přestože utkání nakonec nenabídlo žádný přesný zásah, šancí na to měly oba týmy poměrně dost.

V prvním poločase si ty největší vypracovali domácí. Nejprve Kraus mířil technickou střelou těsně vedle a o chvíli později pakPleško utekl obráncům, ale jeho nabídku před branku stihl před Krbečkem odkopnout Cicman.

Po obrátce si hlavní slovo vzali střídající hráči. Nejprve na straně Slavie spálil dvě obrovské šance Blažek, kterého během jediné minuty nechali domácí obránci dvakrát zcela osamoceného. Hruška však vytáhl parádní zákrok.

Před branku Pražanů se chvíli na to proháčkoval Šlapák, předložil míč pod sebe Krausovi, ale novic v příbramském dresu ani tentokrát přesně nemířil a znovu poslal míč jen podél boční sítě hostující branky.

Do poslední zajímavé šance zápasu se na straně domácích probil v 69. minutě Krbeček, jeho ránu však vyrazil gólman Berkovec.

Největší tutovka utkání však přišla po následném protiútoku. Böhm utekl Divíškovi, obešel i Hrušku a poslal prudký centr před branku. Tam byl zcela osamocený Škoda, ale koncovku nezvládl, když míč z jedné napálil daleko mimo opuštěnou příbramskou svatyni.

David Vavruška (trenér Příbram): "Osobně si myslím, že remíza je zasloužená. Šance jsme měli jak my, takSlavia. Jen mě mrzí, že to nebylo 2:2 nebo3:3, ale 0:0, protožeto pro lidi dobré není.Oceňuji u svého týmu to, že parametry jeho výkonu byly stejné, jako na podzim, přestože vlastně potřetí tvoříme nový tým. V létě se nám podařilo vytvořit poměrně slušnou osu Hejda-Tarczal-Wágner a dnes z této trojice nebyl na hřišti nikdo. Kdo dělal někdy fotbal, ví, že tohle je hrozně složité. Cením si u kluků, kteří nastoupili, že tam bylo všechno, na co jsme zvyklí. Kombinace, tandemy, centry…Nevytvořili jsme si toho víc, protože nám trochu chyběla kvalita abylo tam dost nervozity. Prostě klasické první kolo.Přesto jsem zklamaný jen z výsledku, ze všeho ostatního ne."

Rozhodčí: Franěk. ŽK: Ricka, Divíšek, Kraus- Latka, Böhm. Diváci: 3336.

Příbram: Hruška - Divíšek, Ricka, Krejčí, Štochl - Pleško (81. Papšys), Kraus (84. Kdolský), T. Pilík, Mareš - Koukal (24. Šlapák), Krbeček.