1.FK Příbram – Slovácko
0:1 (0:0)

Příbram se sice snažila kombinovat a aktivním napadáním si vytvořit tlak, jenže postrádala přesnost na ofenzivní třetině hřiště. Slovácko se tak bez větších problémů bránilo a samo bylo v útoku o kousek nebezpečnější. Především Kovář byl hodně aktivní. Jeho střílená přihrávka však adresáta nenašla a o chvíli později po závaru před příbramskou brankou pálil Valenta v dobré pozici nad.

Po hříchu šlo o jedinou vážnější šanci celé první půle. Většinou hra probíhala ve středu hřiště a oběma týmům chyběla větší nápaditost při snaze překonat obranu soupeře, navíc dělaly velké množství nevynucených chyb při rozehrávce.

Příbram se do druhé půle snažila posílit ofenzivu stažením obránce Mišůna a nasazením krajního záložníka Pavla Pilíka. V tu chvíli měla na hřišti jen dva klasické defenzivní hráče, přičemž na pravém beku hrál přeškolený útočník Krbeček a na levém beku ofenzivní záložník Koukal. O chvíli později přišel do hry ke Střihavkovi i druhý vysoký útočník Wágner a Příbram si vytvořila územní převahu, ovšem stále chyběla finální přihrávka. Po kličkované Wágnera se sice dostal k dorážce Pavel Pilík, ale z voleje střílel nad.

Devět minut před koncem využilo Slovácko volného prostoru. Kerbr utekl po levé straně, před brankou našel střídajícího Lukáše, který prvním dotykem s míčem od příchodu na hřiště skóroval do prázdné branky. Zaznamenal tak svůj první ligový gól a navázal na hattrick z pohárového utkání s Broumovem. Zároveň se zasloužil o to, že Slovácko vyhrálo pátý z posledních šesti vzájemných zápasů.

Příbramský kouč Karol Marko litoval chyby před gólem Slovácka. „Byl to zápas o šest bodů, ve kterém byla velká odpovědnost na hráčích. Takové zápasy rozhoduje jeden gól, jedna chyba. Tu jsme udělali my. Byli jsme špatně rozestavení při standardní situaci, nezachytili jsme jejich brejk a oni ho dobře vyřešili," řekl Marko po utkání.

Do něj vedl Příbram jen tři dny po nástupu do funkce místo odvolaného Davida Vavrušky, proto ještě nechtěl dělat větší závěry. Nejprve chce tým více poznat. „Nemohu hned dělat revoluci. Za ty tři dny mám nějaké poznatky, tento zápas mi také něco napověděl. Každopádně jsem viděl na hráčích enormní snahu, bohužel je důležitost zápasu svazovala. Také se na nich projevilo vypadnutí z poháru s třetiligovým týmem, to je vždycky nepříjemné. Já to zažil v Banské Bystrici, když jsme vypadli s druhou ligou," uvedl.

Do utkání postavil stejnou jedenáctku jako v minulém kole Vavruška, pouze vyměnil pozice Koukala a Pleška, kterého posunul do středu zálohy. „Koukal není hráč, který má vyrovnanou ofenzivu a defenzivu. Pleško to má lépe vyrovnané, proto ta změna," vysvětlil. „Dnes jsme nevyhráli, takže nemohu být spokojený s ničím. Teď máme dva týdny, abychom mohli pracovat na zlepšení," dodal.

Branka: 81. Lukáš. Rozhodčí: Královec – Filípek, Pospíšil. ŽK: Wágner, Střihavka, Dejmek (všichni Příb.). Diváci: 2162.

Příbram: Hruška – Krbeček, Hájovský, Dejmek, Mišůn (46. P. Pilík) – Šlapák (63. Wágner), T. Pilík (86. Stratil), Pleško, Koukal – Danoski, Střihavka. Trenér: Marko.
Slovácko: Melichárek – Reinberk, Trousil, Mezlík, Kubáň – Hlúpik (68. Kerbr), Daníček, Valenta, Volešák (90. Fujerik) – Kovář (79. Lukáš), Došek. Trenér: Habanec.