Že v zápase jde o hodně, bylo patrné na projevu obou mužstev, když se soustředila hlavně na bránění.

Do první větší šance se dostal ve 24. minutě Brandner, kterého parádně našel od poloviny hřiště Majtán. Příbramský mladík však v zakončení selhal.

Krátce nato bylo živo také na druhé straně, kde sice Civič vstřelil branku, ale chvíli před tím fauloval Koné, a tak branka nebyla uznána.

Před přestávkou nejprve Slovácko nevyužilo tutovku, kdy se Civič zjevil sám před Hruškou, ale míč napálil hodně mimo a poté se domácí zlobili na rozhodčího, který přehlédl ruku Reinberka ve vápně a upřel tak Příbrami penaltu.

Ani ve druhé půli se neodehrávala nijak strhující podívaná. V 65. minutě mohl otevřít skóre zápasu smolař Civič, ale v další tutovce trefil jen Hruškovy nohy.

Když pak na druhé straně Trapp hlavičkou poslal míč nad branku a Diviš trefil tyč, směřoval duel k bezgólové remíze.

Tu však odmítl v 80. minutě střídající Ťok, který z první napálil do sítě centr Diviše.

Příbramští se poté sice nastěhovali na polovinu Slovácka, ale dlouhé míče do šestnáctky nedokázali dopravit za záda Heči.

Petr Rada (trenér Příbrami): „Prohráli jsme opět doma, nedali jsme branku a už je to hodně vážné. V prvním poločase se kromě jedné šance soupeř do ničeho nedostával. Dobře jsme pokryli Koného. Měli jsme nějaké náznaky, ale pak po naší fatální chybě dal soupeř tyčku a už to smrdělo gólem. Naší největší šanci měl Trapp, který to tam chtěl trknout, ale kdyby to třeba jen lízl, tak by to byl gól. Pak jsme dostali branku po naší chybě, když na pravé straně neudržíme míč a z rychlého brejku to pěkně zatáhli a přihráli pod sebe, kde proměnili brejk. Pak jsme si vytvořili tlak nakopávanými balóny, ale nic z toho nebylo. Situace je velmi kritická, chtěli jsme bodovat před reprezentační pauzu, ale nevyšlo to. Hráči pak sedí v kabině, mají hlavy dole, ovšem to je už pozdě. Nemůžeme dostávat tak hloupé branky. Je nepříjemné prohrát před repre pauzou, hráči se v tom pak babrají. Je to nepříjemné."

Stanislav Levý (trenér Slovácka): „Utkání se dneska hodnotí daleko lépe, než ty předchozí. Ne jenom, že jsme získali na půdě soupeře důležité tři body, ale i výkon byl dobrý. Musím poděkovat celému mužstvu i realizačnímu týmu, jakým způsobem ten zápas odpracovalo a zvládlo. První poločas byl z obou stran hodně opatrný, bylo tam málo brankových příležitostí, málo střel. Druhý poločas byl z obou stran otevřenější. Ještě před tím, než jsme vstřelili branku, tak jsme mohli dát tři góly, ale nesmíme zapomínat, že za stavu 0:0 mohl Trapp poslat Příbram do vedení. Po gólu jsme to zvládli velmi dobře, bylo tam od soupeře hodně nakopávaných míčů, ale my jsme to zvládli. I to, jak jsme se chovali v osobních soubojích, byl krok dopředu. Je to teprve deváté kolo a tohle vítězství má pro nás cenu zlata. Máme teď větší klid na práci, čeká nás repre přestávka. Máme tam sice vložený pohár, ale nyní máme lepší podmínky pro práci."

1. FK Příbram – 1. FC Slovácko 0:1 (0:0)
Branka: 80. Ťok. Rozhodčí: Houdek – Dobrovolný, Hájek. ŽK: Divíšek, Pilík – Koné. Diváci: 1826.

Příbram: Hruška – Pecháček (22. Brandner), Jiránek, Tregler, Krameš (82. Kacafírek) – Pilík, Trapp, Divíšek, Rezek – Majtán (74. Casado) – Mahmutovič. Trenér: P. Rada.
Slovácko: Heča – Reinberk (67. Ťok), T. Rada, Košút, Šimko – Šumulikoski, Daníček – Diviš, Havlík, Civič – Koné (46. Zajíc). Trenér: Levý.