Sparta Praha – 1.FK Příbram
2:1 (0:1)

Už v páté minutě předvedl domácí brankář Vaclík neuvěřitelnou minelu, když míč poslal do nohy dotírajícímu Marešovi. Ten jej naservíroval před branku, kde ho do sítě dopravil Trapp.

Pražané se celý první poločas v koncovce dost trápili a prakticky branku Hrušky ani jednou neohrozili. Hostující defenzíva, v níž nastoupily dvě nové tváře – stoper Dejmek a navrátilec Huňa – tak mohla být spokojená.

„V první půli jsme Spartu drželi na uzdě a nepustili jsme ji do žádné šance. Bohužel, jsme špatně dotahovali naše brejkové situace," litoval příbramský trenér David Vavruška.

A to je po změně stran mrzelo dvojnásob. To totiž Příbram nezachytila dvě nacvičené standardky Sparty a skóre se otočilo ve prospěch domácích. „Nechápu to. Přesně tyhle standardní situace jsem klukům v týdnu několikrát ukazoval. Varoval jsem je, ale pak z nich dostaneme oba góly," kroutil nevěřícně hlavou při pozápasovém hodnocení Vavruška.

Ve zbytku zápasu už se Příbramští k vyrovnání nedostali. Menší šance měli až v úplném závěru, kdy možná mohl koncovku řešit jinak Wágner a po něm Střihavka. Výsledek ale také mohl být výraznější pro domácí. To však nedovolil Hruška. Nejprve se vrhl pod nohy Kweukemu a zmařil mu jeho samostatný nájezd, v poslední minutě pak vyrazil tvrdou hlavičku Zápotočného z bezprostřední blízkosti.

Soupeření s účastníky evropských pohárů tímto pro Příbram nekončí. V neděli totiž od 17 hodin hostí Mladou Boleslav.

Branky: 50. Kadeřábek, 65. Kweuke – 5. Trapp. Rozhodčí: Adam – Štěrba, Dobrovolný. ŽK: Hušbauer, Balaj (oba Sparta). Bez diváků.

Sparta: Vaclík – Vidlička, Švejdík, Jarošík, Pamič – Kadeřábek (89. Zápotočný), Holek, Hušbauer, Přikryl (76. Skalák) – Kadlec (46. Kweuke), Balaj. Trenér: Lavička.
Příbram: Hruška – Huňa (65. Střihavka), Hájovský, Dejmek, Divíšek – Mareš, Trapp (28. Šlapák), Koukal, T. Pilík, Pleško (80. Wágner) – Krbeček. Trenér: Vavruška.