Stejně, jako v předchozích letech, předcházelo odletu týmu zúžení stávajícího kádru. „Do Turecka letí dvacet hráčů a tři gólmani. Z kádru vypadl Krameš a na palubě letadla nebude ani Slepička," prozradil generální ředitel klubu Petr Větrovský. Bývalý útočník Sparty a Záhřebu však nezůstává doma proto, že by o něj nebyl zájem, ale aby doléčil zraněný sval. „Podle předběžných informací to vypadalo, že by nám byl v Turecku k dispozici maximálně pro poslední přípravný duel, tak jsme se rozhodli, ať zůstane v Příbrami," upřesnil Větrovský.

Svěřence trenéra Čuhela čekají čtyři přípravné zápasy. To je oproti minulým letům změna. Vždy hrávali pouze tři duely. Jejich soupeři budou polský Podbeskidzie Bielsko-Biala, ukrajinský Karpaty Lvov, gruzinský FC Zestafoni a maďarský Nyíregyháza Spartacus.

A kde budou příbramští fotbalisté a trenéři bydlet?

Bude to luxusní komplex dvanáctipatrového hotelu Melas Lara, který se nachází patnáct kilometrů od letoviska Antalya. Komplex Melas Hotels byl otevřen v roce 2009, hosté zde mohou využít síť restaurací, kurty na plážový volejbal, tenis, či squash, saunu, minigolf nebo kadeřníka. Celý hotelový areál se rozprostírá na 15000 metrech čtverečních. A pochopitelně leží přímo na pláži. „Soustředění máme tentokrát zařízené přes známého od Petra Čuhela. Je to Turek, s nímž se náš trenér dlouho zná," upřesňuje Petr Větrovský. „Oproti minulým letům je to pro nás výhodnější mimo jiného i v tom, že nepoletíme z Mnichova, ale z Prahy. V jednom letadle budeme my, fotbalisté Bohemians 1905, Slavie a Mladé Boleslavi," prozrazuje Větrovský, který letí do Turecka s týmem.

„Využiji příležitosti, že budu v Turecku a navštívím našeho bývalého hráče Tomáše Borka, který nyní hraje v Konyasporu. Navíc to vyšlo tak, že jej uvidím i v mistrovském zápase se Sivassporem, na což se hodně těším," říká Větrovský.

Do Čech se výprava 1.FK Příbram vrátí v úterý 11. února. Hned v sobotu odehrají fotbalisté generálku proti Roudnici a 22. února už začíná jarní část Gambrinus ligy.

Kdo odletěl do Turecka: Hruška, Rondzik, Štěpanovský, Divíšek, Hájovský, Jugas, Krbeček, Kvída, Mišůn, Pleško, Zápotočný, Brandner, Danoski, Mareš, Aziz, Pilík, Stratil, Šlapák, Tarczal, Volešák, Zeman, Řezníček, Švancara