Ani domácí prostředí akademie světoznámého fotbalisty George Hagiho nerozklepalo příbramským mladíkům kolena. Na rumunské půdě svedli odvážnou bitvu, během které sice měli párkrát na mále, ale dokázali udržet čisté konto a to bylo klíčové.

Nakonec si mohli Příbramáci odvézt i vítězství. Čtyři minuty před koncem se postavil k penaltě Jiří Januška, ale šanci na čtvrtý gól v Youth League nevyužil.

To už však nemuselo hosty mrzet. Po závěrečném hvizdu propukli v ohromný jásot. Zůstávají v nejprestižnější soutěži Evropy přes zimní přestávku! A v únoru se na domácím stadionu vzepřou dalšímu silnému soupeři.

„Je to jeden z největších úspěchů v historii našeho klubu. Určitě se zapíše do historie zlatým písmem. Je to navíc obrovský úspěch nejen pro město, Středočeský kraj, ale i celý český fotbal," komentoval dosažený výsledek generální ředitel klubu Petr Větrovský.

Viitorul – Příbram 0:0. Rozhodčí: Jovič. Příbram: Jedlička – Růžek, Holý, Chaluš, Hlavatý (94. Břížďala), Januška, Laňka (92. Bouček), Květ, Šrain (78. Červeňák), Makoš, Ayong.

Do play off kromě Příbrami postoupili z fáze „domácí šampioni" ještě Midtjylland, Salzburg, Middlesbrough, Elfsborg, Ajax Amsterdam, Celtic Glasgow. Poslední postupující vzejde z dvojice Servette Ženeva – Anderlecht Brusel, která má odvetu naplánovanou až na 2. prosince. Na tyto celky by však Příbram narazila nejdříve ve čtvrtfinále, tedy za dvě kola.

Příbramští mladíci budou mít v úvodním kole play off výhodu domácího prostředí a jejich soupeřem bude tým ze druhého místa základní skupiny fáze Ligy mistrů.

Bude to jeden z těchto týmů: Paris St. Germain, Real Madrid, CSKA Moskva, Wolfsburg, PSV Eindhoven, Manchester United, Atlético Madrid, Benfica Lisabon, Manchester City, Sevilla, Juventus, Barcelona, Leverkusen, AS Řím, Arsenal Londýn, Dinamo Záhřeb, Olympiacos, Dynamo Kyjev, FC Porto, Olympique Lyon nebo Valencia.

Tak, koho byste si přáli v únoru vidět u Litavky? Losuje se 14. prosince.