Před vzájemným duelem měly oba celky shodně sedmnáct bodů. Vzhledem k tomu, že Zlínu se podařilo venku zvítězit naposledy v prvním kole, očekávala se výhra Příbrami. Jenomže hosté přijeli bojovat o každý centimetr hřiště.

Od začátku byl Zlín o trochu aktivnější a už v desáté minutě otevřel skóre Koreš, když doklepl do sítě Hruškou dvakrát vyražený balon.

„Narazili jsme na velice dobrého soupeře, to je třeba říct. Připravovali jsme se, že bude důležité dobře bránit jejich kvalitní ofenzivní hráče, ale zase dostaneme hloupý gól v úvodu. Ten nás poznamenal, byli jsme nervózní," komentoval úvodní minuty zápasu příbramský trenér Pavel Tobiáš.

Jeho tým poté přidal a dostal se do několika šancí. Průnik Štípka zneškodnil včasným vyběhnutím brankář Holý a chvíli před přestávkou pak vytáhl i dobrý pokus Bednáře.

Vyrovnání se však Příbramští nakonec dočkali. Ve 42. minutě propadl trestný kop Pilíka pokutovým územím a Tregler vstřelil svůj první ligový gól. Obrat tím však nenastartoval.

„Zaslouženě jsme vyrovnali a o poločase jsme si slibovali, že máme na výhru, pokud vydržíme v tomhle tempu. Ale další gól nás umrtvil. Hektický závěr už nám přinesl akorát pár náznaků, ale soupeře podržel brankář," dodal Pavel Tobiáš.

Hostům ze Zlína totiž vyšel i začátek druhého poločasu. Chorvat Jordan byl na hřišti sotva pár vteřin, když si zpracoval nákop z vlastní obranné poloviny a překonal Hrušku. I pro něj to byl premiérový zásah v české nejvyšší soutěži.

Na druhý zásah už Příbramští neodpověděli. Mnohem nebezpečnější byly šance hostů, kdy Železník ve skluzu neusměrnil míč do branky a Jordan pak v nastaveném čase těsně minul.

Zaslouženě tak od Litavky odvezli všechny body, což se jim podařilo poprvé po dvanácti letech.

Příbram – Fastav Zlín 1:2 (1:1)

Branky: 42. Tregler – 10. Koreš, 58. Jordan. Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, Hrabovský. ŽK: Divíšek, Sus, Štípek – Janíček.

Příbram: Hruška – Sus, Dosoudil, Tregler, Divíšek (78. Brandner) – Štípek, Hnaníček (82. Hadaščok), Barák, Suchan, Pilík – Bednář. Trenér: Tobiáš.
Zlín: Holý – Pazdera, Jugas, Hájek, Matějov – V. Vukadinovič (80. Malý), Živulič, Janíček (46. Holík), Koreš (57. Jordan) – Železník, Poznar. Trenér: Páník.