A na promočeném terénu začaly utkání parádně, když se v sedmé minutě po sólu Řezaninové dostala k odraženému míči Kopáčková a otevřela skóre. Stejná hráčka pak o čtvrt hodiny později přidala i druhý zásah.

Minutu před poločasovou přestávkou pak protrhla střeleckou smůlu Řezaninová, když se nejlépe orientovala v pokutovém území a propálila domácí brankařku.

„Domácí tým si za první poločas vytvořili minimum šancí, které bez problémů pochytala Vacíková," komentoval úvodní dějství příbramský trenér Martin Šrámek.

Ve druhém poločase pak domácímu tým zcela došly síly a na polovinu Příbrami se dostával pouze při dlouhých odkopech. Příbramačky tak na hřišti dominovaly a navyšovaly skóre, když většinou zakončovaly do prázdné branky.

„Děvčata podala velmi kvalitní týmový výkon. Navázala na poslední přípravný zápas a s chutí si zastřílela. Branek v domácí síti přesto mohlo být více," hodnotil zápas Šrámek.

Ve druhém kole se příbramský tým představí na domácí půdě v Milíně, a to v neděli od 16 hodin. Jeho soupeřem bude Hrádek.

Trutnov – Příbram 0:7 (0:3).
Branky: 7. a 20. Kopáčková, 62. a 76. Branžovská, 68. a 70. Štěchová, 44. Řezaninová. ŽK: Koubková. RO: Seidel.
Příbram: Vacíková – Dědinová (46. Boukalová), Karasová, Drdošová, Koubková – Krůtová, Kočová, Štěchová, Kopáčková – Řezaninová, Branžovská.

Ostatní výsledky 1. kola: Ústí – Mělník 5:1, Ml. Boleslav – Dukla Již. Město 0:1, Hrádek – Stará Lysá 0:2, Mn. Hradiště – Jablonec 2:1.