První změnu oproti vybojovaným pozicím už jsme prozradili – do okresního přeboru jdou dobrovolně Jince, jejichž místo v I.B třídě zaujme Spartak Příbram B.

Přebor už údajně nechtějí hrát v Jesenici. Pokud by opravdu nedorazila jejich přihláška, pak by se otevřela možnost postupu lepšímu z druhých míst ve III. třídě, což jsou Kovohutě Příbram. Pokud by nabídku odmítly, šanci by dostaly Hřiměždice.

Samozřejmě by se tím zároveň uvolnilo jedno místo ve III. třídě (pokud by se do ní nepřihlásila Jesenice). Tam by dostal šanci postoupit druhý tým z letošní IV. třídy, skupiny B Kosova Hora B. Jenomže Kosova Hora bude mít ve III. třídě už své áčko…

Šanci zvážit postup by tak dostal další celek v pořadí a možná, že ne jeden. Bohutín totiž ve své přihlášce zařadil své týmy do okresního přeboru a IV. třídy. To by znamenalo, že béčko své prvenství v postup nepřemění a dá tedy šanci někomu jinému.

Co se týká nejnižší soutěže, tam to podle předběžných informací vypadá na menší počet týmů.

Béčko už nebude přihlašovat Malá Hraštice, která dokonce uvažuje o úplném konci dospělého fotbalu. Pokračovat prý nebudou ani Jince B, Drahlín B a Hluboš.

Abychom však nebyli jen pesimističtí, je nutno dodat, že přicházejí i zprávy o tom, že některé kluby uvažují o vytvoření rezervních týmů.

Mezi přihlášenými by tak mohly být například Sedlčany C nebo Podlesí B, které už bylo mezi přihlášenými loni, ale na poslední chvíli svou účast přehodnotilo a tým se odhlásil.

Velkou neznámou pak zůstává složení soutěží mládeže, kde pravidelně není jasno až do letního aktivu.

Jasnější obrysy dostanou soutěže 24. června, kdy je uzávěrka přihlášek.

Koeficienty týmů ze IV. tříd (pořadí oslovených):

1,83 Pičín B
1,71 Sedlice
1,68 Kytín
1,68 Vys. Chlumec
1,59 Dublovice B
1,58 Jablonná
1,50 Kr. Hora B