Byly to jesenické Tereza Zrůbková, Kristýna a Karolína Jarolímková, Klára Hulínská i Kateřina Hrstková. Dublovickou posilu místních tvořila Eliška Stará. Tato děvčata, společně s pěti dívkami z Prahy, vytvořila zmíněné fotbalové družstvo Minerva FF.

Přestože spolu holky, na rozdíl od ostatních týmů, vůbec netrénovaly, po celou soutěž v ní jasně kralovaly a svou skupinu s přehledem vyhrály. A to jim soupeřkami byla družstva notně zvučných jmen: Dukla Praha, Slovan Liberec, Baumit Jablonec nebo Bohemians Praha, která trénovala i třikrát týdně.

Finálový turnaj 2. ligy starších žákyň se konal 15. června v Praze – Satalicích. Děvčata v semifinále porazila Postoloprty 6:3 a ve finále Jablonec 4:1. Hattrickem tento zápas rozhodla Tereza Zrůbková, která byla nejlepší střelkyní celé soutěže.

Při slavnostním zakončení děvčata převzala z rukou předsedy STK KFŽ Zdeňka Mužíka vítězný pohár a medaile.

V současné době je dívčí kopaná nejvíce se rozvíjejícím sportem. Děvčata mají možnost hrát samostatně a navzájem porovnávat výkonnost svých družstev.

„Dnes již existují kluby, které se zaměřují výhradně na dívčí kopanou," prozrazuje Martin Zrůbek, otec jedné z jesenických dívek a vítězek druhé ligy starších žákyň. Takovým klubem je třeba i Minerva FF, která plánuje zvolit svým domovem některý ze stadionů na Sedlčansku. „Výhodou určitě je to, že děvčata mohou dále hrát ve svém mateřském klubu s chlapci a v rámci střídavého startu nastupovat za jiný oddíl," dodává Zrůbek.

A ještě jedna zajímavost na závěr. Děvčata si vyzkoušela i tréninky na vyšší úrovni. Jmenovitě na Spartě. Trenérka zdejších žákyň a zároveň reprezentace U17 Eva Haniaková turnaje pravidelně navštěvovala a určitě některá z děvčat by ve Spartě ráda přivítala.

FRANTIŠEK VÁVRA