Dominik Mašek byl zvolen nejlepším dorostencem roku počtvrté za sebou, což bere jako velký závazek do své další kariéry. Rád by potvrdil pověst největšího současného českého talentu, k tomu se však potřebuje nejprve prosadit v bundesligovém Hamburku, kde v 18 letech nastupuje za rezervní tým.

Mašek jako první český fotbalista vyhrál v anketě Grassroots čtyři roky po sobě a překonal tak i současného reprezentanta Václava Kadlece, kterému se povedlo zvítězit třikrát. „Je to pro mě velká čest a zároveň závazek do budoucna, abych dokázal naplnit důvěru lidí, kteří mě čtyřikrát za sebou zvolili nejlepším dorostencem," řekl Mašek novinářům po vyhlášení v pražském paláci Žofín.

Svou sbírku ocenění od teď může rozšiřovat už jen mezi dospělými, protože od letošního roku už není dorostencem. „Příští rok už soutěžit nemůžu. Teď už mě čeká jen Fotbalista roku. Tam kdyby se mi jednou povedlo vyhrát, to by bylo teprve něco. K tomu mám ale ještě dlouhou cestu," prohlásil Mašek.

Už druhým rokem bojuje o šanci v Hamburku, kde se z mládežnických výběrů prosadil do rezervy, hrající čtvrtou nejvyšší německou soutěž. Na podzim odehrál osm zápasů a třikrát se zapsal mezi střelce. „Postupně začínám i trénovat s áčkem, tak uvidíme. Když to půjde hladce, tak si snad jednou Bundesligu zahraji," řekl Mašek.

Tajně doufal, že by mohl s prvním týmem ve společnosti Petra Jiráčka a Jaroslava Drobného vyrazit na zimní soustředění a turné po Asii. „Nakonec to nevyšlo. Ale budu na sobě dál pracovat, abych přesvědčil trenéra a příště už mě tam vzal," dodal odchovanec Příbrami.

Cítí, že za dva roky v Hamburku už má v týmu lepší pozici. „Určitě už jsem si nějakou pozici vybudoval a každým měsícem se cítím silnější. Musel jsem hodně zapracovat na fyzické stránce a stále na tom pracuji, protože to mě asi nejvíce omezuje, abych se více prosadil," podotkl Mašek.

Byl by moc rád, kdyby se mu povedlo už na jaře zanechat výraznější stopu v prvním týmu Hamburku a třeba si i připsat bundesligový start. Sám však nespěchá. „Bylo by příjemné, kdybych se v této sezoně dostal do týmu, ale je mi teprve osmnáct let, takže nespěchám. Mám dostatek času, abych se prosadil," dodal Mašek, který nejraději nastupuje na postu podhrotového útočníka.

Dodejme, že v kategorii mladšího dorostu získal podruhé za sebou prvenství další příbramský odchovanec Václav Černý, nyní již hráč Ajaxu Amsterdam.