„Větší nervozitu, než normálně, jsem necítil. Spíše jsem se těšil, že budu moct hrát tam, kde jsem fotbalově vyrůstal," prozradil své pocity ze zápasu na domácím trávníku záložník Michal Hlavatý.

Do hlediště jej přijela podpořit početná skupina rodinných příslušníků. „Bylo jich tam opravdu požehnaně. Ať už ze strany mojí, nebo ze strany přítelkyně. A já jsem jim moc vděčný, že mě přišli podpořit," říká talentovaný mladík.

Na hřišti nakonec pobyl 55 minut. Když byl střídán, byl na světelné tabuli stále bezbrankový stav. „Osobně jsem chtěl odehrát lepší zápas. Nevyšlo mi to podle mých představ," mrzelo Hlavatého.

Mezi hráči v červených barvách však byl hodně vidět. Byl aktivní, snažil se nabízet a rozdávat míče. V úvodu utkání byl blízko ke skórování, když dobíhal vyražený míč. Brankář Itálie však byl rychlejší.

„Italové byli více na balónu než my, ale myslím si, že zápas jsme kolektivně zvládli dobře. Asi by tomu slušela remíza," hodnotil zápas Michal Hlavatý.
Zápas v Příbrami byl pro českou reprezentační „devatenáctku" předposledním herním testem před vstupem do kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. Generálkou bude pro tým trenéra Jana Suchopárka dnešní střetnutí v Belgii.

„Belgičané budou, podle mě i podle mých spoluhráčů, na ještě vyšší úrovni než byla Itálie. Mají tam výborné fotbalisty a patří k nejlepším v Evropě," předpovídá Hlavatý.