„Letos se našeho turnaje zúčastnilo osmnáct týmů. Zápasy přinesly krásnou a netradičně hodně vyrovnanou podívanou," komentoval na úvod vyprávění o průběhu letošního ročníku pořadatel Jaroslav Vimer.

Na hřiště nedaleko Vltavy v minulosti jezdilo i přes dvacet mužstev, v dnešní době je však i zmíněná účast osmnácti celků dá se říct obdivuhodná.

Uvidíme, zda některý z následujících turnajů – třeba už nadcházející sobotu – tuto metu dokáže překonat.

Po celodenních bojích, které se nejprve odehrávaly ve třech základních skupinách a následně v play off, nakonec stanuli na příčce nejvyšší příbramští mladíci z týmu Digest, kteří ve finále porazili tým složený z hráčů pražské Hostivaře. Přitom koneční vítězové jen tak tak postoupili ze základní skupiny, kde skončili na třetí příčce.

„Jedinou kaňkou na jinak obzvláště vydařeném ročníku byl pouze intenzivní déšť, který se spustil na hřiměždický pažit se začátkem finále," pochvaloval si hladký průběh zápasů i celého dne Vimer.

Nejlepším brankářem turnaje se stal Martin Jedlička z týmu Digest. Nejlepším střelcem byl jeho spoluhráč Jan Makoš (Digest). Nejlepším hráčem pořadatelé vyhlásili Radka Pečenku z týmu druhého finalisty Šlichta.

Základní skupiny

Skupina A: Fly – Rucanor 1:1, Prosek – Šlichta 2:1, Banditos – Háje 1:0, Prosek – Rucanor 2:0, Fly – Šlichta 0:2, Banditos – Rucanor 2:0, Háje – Šlichta 0:0, Prosek – Fly 3:1, Banditos – Šlichta 0:1, Prosek – Háje 2:1, Fly – Banditos 3:4, Rucanor – Šlichta 0:2, Fly – Háje 1:2, Prosek – Banditos 1:0, Háje – Rucanor 3:1.
1. AC Prosek 5 5 0 0 10:3  15
2. Šlichta 5 3 1 1  6:2  10
3. Banditos 5 3 0 2  7:5   9
4. Háje 5 2 1 2  6:5   7
5. Fly 5 0 1 4  6:12  1
6. Rucanor 5 0 1 4  2:10  1

Skupina B: All in – Digest 2:2, Frohna – Dáňa tým 1:2, Milina – Prádelna 4:0, Frohna – Digest 2:0, All in – Dáňa tým 1:1, Milina – Digest 1:4, Prádelna – Dáňa tým 0:1, Frohna – All in 2:0, Milina – Dáňa tým 3:2, Frohna – Prádelna 3:1, All in – Milina 1:1, Digest – Dáňa tým 4:1, All in – Prádelna 0:1, Frohna – Milina 0:2, Prádelna – Digest 1:0.
1. VFK Milina 5 3 1 1 11:7 10
2. FK Frohna 5 3 0 2  8:5  9
3. Digest 5 2 1 2 10:7  7
4. Dáňa tým 5 2 1 2  7:9  7
5. Prádelna 5 2 0 3  3:8  6
6. All in 5 0 3 2  4:7  3

Skupina C: Výjezdní zasedání – Pilchousové 2:1, Marná Snaha – Pivušky 3:0, Tydýt – Dektrade 0:0, M. Snaha – Pilchousové 2:0, Výj. zasedání – Pivušky 0:1, Tydýt – Pilchousové 3:1, Dektrade – Pivušky 1:0, M. Snaha – Výj. zasedání 1:2, Tydýt – Pivušky 4:0, M. Snaha – Dektrade 4:1, Výj. zasedání – Tydýt 0:0, Pilchousové – Pivušky 1:0, Výj. zasedání – Dektrade 2:1, M. Snaha – Tydýt 1:2, Dektrade – Pilchousové 0:4.
1. DG Tydýt 5 3 2 0  9:2 11
2. Výjezdní zasedání 5 3 1 1  6:4 10
3. Marná snaha 5 3 0 2 11:5  9
4. Pilchousové 5 2 0 3  7:7  6
5. Dektrade 5 1 1 3  3:10 4
6. Pivušky 5 1 0 4  1:9  3

Play off
Předkolo: Výj. zasedání – Dáňa tým 0:3, Frohna – Pilchousové 6:2, Digest – Banditos 2:1, Marná snaha – Háje 1:2 po pk.
Čtvrtfinále: Šlichta – Dáňa tým 2:0, AC Prosek – FK Frohna 2:0, DG Tydýt – Digest 0:2, VFK Milina – Háje 2:1 po pk.
Semifinále: Šlichta – AC Prosek 1:0 po pk, Digest – VFK Milina 2:0.
O 3. místo (penaltový rozstřel): VFK Milina – AC Prosek 4:3.
Finále: Digest – Šlichta 2:0.