Kde všude jste fotbalově působil před příchodem do Nové Vsi?
Velký fotbal nehraji moc dlouho. Začal jsem až ve dvaceti letech. Předtím jsem hrál spíše futsal a jen pro zábavu. Věnoval jsem se jinému sportu. Fotbal jsem hrál jen v Mníšku pod Brdy.

Kdo vás přivedl do Nové Vsi?
Do týmu mě přivedl gólman A-týmu Tonda Šimek. Při jednom letním turnaji mě seznámil s Honzou Petrákem, a ten mi nabídl, abych šel do Vsi.

Na co jste se nechal zlákat? Mníšek hrál I.B třídu, Nová Ves jen okresní přebor…
Na Mníšku jsem nedostal moc příležitostí hrát, pak sem se zranil a přestal hrát úplně. Zlákalo mě především to, že mě fotbal baví a na Vsi se vždy do nějakého týmu vejdu, když mají A, B a C. Už ze začátku mě kluci vzali dobře do týmu. A dobrá parta je, si myslím, to nejdůležitější.

Bydlíte někde poblíž nebo jste víkendový Pražák?
Bydlím nad Mníškem, vlastně skoro na půli cesty mezi Mníškem a Novou Vsí. Ale součást je to pořád Mníšku.

Prozradil jste, že jste před fotbalem dělal jiný sport. Jaký?
Předtím jsem byl v úplně jiném odvětví – veslování. Futsal a malý fotbal jsem měl původně jen v rámci tréninku a rozptýlení od tohoto velmi fyzicky náročného sportu. Ale jinak jsme všeobecně fotbalová rodina. Táta i brácha ho hrají odjakživa, takže i přes veslování jsem měl k fotbalu vždy nejblíže.

Jak dlouho jste se veslování věnoval?
Ve 13 letech jsem s veslováním začal, tři roky jsem ho dělal asi jako každé druhé dítě dvakrát týdně a o víkendu sem tam závod. Pak přišel nový trenér Jan Navrátil, který je dnes nejlepší trenér mládeže, a ujal se nás. V 16 letech jsem začal mít tréninky denně, někdy i dvoufázově, a do 19 jsem takto fungoval každý den.

Z jakého veslařského úspěchu máte největší radost?
Bohužel jsem měl smůlu, protože jsem chytil hodně těžký ročník. Spousta kluků, co proti mě jezdila, teď jezdí v reprezentaci a mají za sebou již olympiádu v Londýně. Ale asi největší radost mám ze stříbra z mistrovství republiky, které se mi podařilo získat poslední rok, co jsem vesloval. Zhruba dva roky jsem dělal veslování vrcholově a dostal jsem se do užšího výběru reprezentace juniorů. Ale, bohužel, to bylo na úkor školy. To byl důvod, proč jsem skončil.

Nedá mi to, abych se nezeptal. Váš otec je Chorvat, maminka Slovenka. Jak to, že vy mluvíte česky?
Narodil jsem se tu. Rodiče se poznali v Praze a rozhodli se v Praze zůstat.

Umíte některý z jejich rodných jazyků?
Ano, oba dva.

Když to vezmete i s češtinou, který jazyk je pro vás nejtěžší a který naopak nejlehčí?
Čeština je můj rodný jazyk. Přemýšlím česky a mluvím česky, takže určitě čeština je nejlehčí. Asi nejtěžší je slovenština. Mám ji naposlouchanou, ale nemluvím jí. Slováci nám rozumí. Chorvatsky mluvit musím, rodina by mi česky nerozuměla. Takže je pro mě snazší mluvit chorvatsky než slovensky. Ale slovenštinu ani Čech moc nemůže brát jako cizí jazyk.

To je pravda. Máte k Chorvatsku bližší vztah?
Mám k Chorvatsku hodně blízký vztah. Prakticky každé léto v dětství jsem trávil u babičky, takže je to jako můj druhý domov. Do dneška tam jezdím aspoň dvakrát ročně.

V úterý hráli ve stejný čas Češi v Nizozemí a Chorvati na Maltě. Na který zápas jste koukal?
Co se týče fotbalu, mám doma víc fanouškovských věcí Chorvatů, než Čechů. Takže rozhodně sleduji víc chorvatskou reprezentaci.

Takže v pondělí večer měla radost maminka z postupu Slováků a v úterý jste slavili vy s tátou…
No, mamka fotbal nesleduje, tak pochybuji, že vůbec ví, že Slováci postoupili (smích). Věřili jsme, že to Italové Norům nepustí a na Maltě jsme nesměli myslet jinak než za tři body. A dopadlo to tak.