Jak se těšíte na mistrovství Evropy ve fotbale? A jaký tým budete sledovat nejvíce?
Samozřejmě se těším. Asi jako každý chlap. Budu sledovat naše národní mužstvo a pak také Španělsko a Holandsko, protože jejich hra se mi líbí asi nejvíc ze všech!

Byl jste někdy přímo na stadionu na ME nebo nějakém reprezentačním zápase? A jaké na tento zážitek máte vzpomínky?
Na zápase ME jsem nikdy nebyl. Letos, i když bych mohl, mi to kvůli přípravě na další sezonu nevyjde. Což mě trošku mrzí, tenhle rok je to v podstatě za rohem! Jinak jsem na zápase reprezentace byl, viděl jsem několik kvalifikačních zápasů. Ale největší zážitek mám z přátelského utkáni Athletic Bilbao – Brazílie, které se konalo jako součást evropského finále NIKE CUPu. Vidět na vlastní oči tehdy nejlepšího fotbalistu světa Ronalda, je nezapomenutelný zážitek!

Kde nejraději sledujete sportovní přenosy? Byl jste někdy v kotli před obrazovkou na nějakém náměstí?
Abych se přiznal, nejradši sleduji sportovní přenosy v pohodlí domova. Ale nepohrdnu ani posezením s kamarády v nějaké hospůdce. V kotli na nějakém náměstí jsem nikdy nebyl.

Jak podle vás uspějí naši hráči? Myslíte, že mají na to, aby se dostali dále než do čtvrtfinále?
Věřím, že minimálně do čtvrtfinále naši hráči postoupí. Skupina sice oproti jiným vypadá lehce, ale zas tak snadné to nebude. Rusko a domácí Polsko mají kvalitní mužstva. A Řecko už také dokázalo, že umí překvapit.

Jako profesionální fotbalista víte, co rozhoduje o vítězi a poraženém. Turnajový pavouk je ale specifický. Co musí mít náš tým, aby uspěl?
Určitě je důležité, aby naši hráči měli i po tak náročné sezoně formu. Asi to není lehké udržet si ji až do června. Svoji roli sehraje určitě i štěstí, protože když ho nemáš, můžeš se snažit jak chceš a stejně ti to tam nespadne. Věřím, že když se sejde forma i to štěstíčko, můžeme dojít daleko. A samozřejmě klukům přeji, aby se jim vyhnula zranění, to je také důležité.

Jaký hráč a gól se vám vybaví, když se řekne mistrovství Evropy ve fotbale?
Jako odchovanci Bohemky se mi samozřejmě hned vybaví vršovický dloubák Antonína Panenky v penaltovém rozstřelu z Bělehradu. A jako druhý pak lob mého současného šéfa Karla Poborského do sítě Portugalců na ME v Anglii.

Myslíte, že je reálně, aby se ME někdy v budoucnu konalo v naší republice?
No, tak kdybychom tu v ČR někde narazili na ropu a měli pak z jejího prodeje dostatek finančních prostředků na výstavbu několika stadionů, tak proč ne :o) Ale jinak si myslím, že pro naší malou zemi to je velice nákladný projekt, který by se těžko realizoval. A druhá věc je, že kdyby se i přes to všechno postavily stadiony, na kterých by se mohlo hrát ME, tak nevím, kdo by je pak zaplnil při naší domácí soutěži. Měli bychom sice krásné velké stadiony, ale na nich 2000 lidí!