N. Knín - V. Dobrá
2:0 (1:0)

Utkání začali aktivněji hosté z Velké Dobré, již ve druhé minutě se do úniku dostal Neuberger, ale jeho pokus byl zblokovaný na rohový kop. V sedmé minutě poprvé předvedl svoji zbraň hostující gólman Jungr, po jehož šedesátimetrovém výhozu nedůrazně odvracel Svárovský a Neuberger svou střelu z úvodu zopakoval, se stejným výsledkem. Z protiútoku, po dlouhém pasu Vlasáka a centru Pince, nezpracoval míč Fiala na hranici malého vápna a balon skončil za brankou. Z následného rohu proletěl míč malým pokutovým územím, ale nikdo z hráčů se k němu nedostal. Po čtvrthodině hry se za domácími obránci zjevil aktivní Neuberger, stačil míč nacentrovat před bránu, kde jej Petřík pouze vyrazil k nohám Tlustého, který branku přestřelil. V 18. minutě, po sérii rohů se nepodařilo nikomu z trojce Šustr, Chlumecký a Lomoz protlačit míč mezi hostujícími obránci na místo určení. Z protiútoku dostal Neuberger přihrávku mezi domácí stopery, ale jeho střelu v pohodě pokryl Petřík. V době kdy se lámal první poločas pustil Tomeček chytře míč rozběhnutému Fialovi, který byl faulován. K trestnému kopu z 20 metrů se postavil Foltýn a ohromnou ranou skrz děravou zeď překvapil Jungra střelou do středu brány – 1:0.

Dalších 15 minut se hrála spíše kopaná, než fotbal, jelikož přesnější kombinaci ztěžoval nerovný terén a tak nebezpečí hrozilo spíše ze vzduchu. S tím si však obě obrany dokázaly poměrně snadno poradit. V 40. minutě takto zahrozili hosté, kdy po centru Tlustého nedosáhl na míč Jícha a v poslední minutě takto dopadl i pokus Fialy, po kombinaci Foltýna a centrujícího Pince.

Druhou část utkání zahájili hosté náporem, který však nedokázali přetavit ve větší brankovou příležitost. Po deseti minutách se konečně probudili i domácí borci a po faulu na Tomečka střílel z přímého kopu těsně vedle Jungrovi tyče Lomoz. V 63. minutě se postavil k trestnému kopu z levé strany kanonýr dne Foltýn. Jeho centr do pokutového území sice nenašel spoluhráče, ale za to neomylně našel zadní roh sítě hostující branky – 2:0.

Po této trefě opět začali mít navrch hosté z Velké Dobré. K jejich smůle však nedokázali trefit prostor brankové konstrukce. Nejprve v 65. minutě, po spolupráci střídajících Machka s Hrebičkem nezamířil druhý jmenovaný hlavou přesně, za dalších 5 minut nikdo nedosáhl na nebezpečný centr Bílka a v 75. minutě hlavičkoval, po rohovém kopu, nad Petříkovu branku Duda.

V 80. minutě hosté vrhli všechny síly do útoku a tak se Knínským otvírala možnost na rychlé protiútoky, nejprve po přihrávce Tomečka se Pinc prokličkoval až do zámezí a o dvě minuty později postupoval sám na Jungra Stránský, ale jeho slabá střela skončila v náruči Doberského brankáře. V 88. minutě se přes Svárovského prodral k zakončení Stolár, ale výsledek byl stejný, zatřepetala se pouze záchytná síť za brankou domácích. V nastaveném čase ještě mohli zvýšit vedení domácích Sklenář a Pinc, ale oba zastavil dobrým zákrokem Jungr.

Zápas byl ovlivněn terénem a tak byly k vidění pasáže, kdy středové hráče spíše bolelo za krkem než nohy. Hosté si za výkon ve druhé půli sice zasloužili alespoň čestný úspěch, když domácí ve středu hřiště přehrávali, ale nedokázali si vytvořit vyloženou gólovou příležitost. Ovšem fotbal se hraje na góly a ty stříleli pouze domácí, jmenovitě Foltýn, a proto si velmi důležité tři body připsal Nový Knín. Ten v sobotu přivítá na svém hřišti dalšího soupeře v boji o záchranu, navíc v okresním derby, Petrovice. Utkání začíná v 16.30.

„Dnes jsem spokojený pouze s výsledkem a třemi body, které jsme získali v cestě za záchranou soutěže. Ovšem výkon na hřišti mě neuspokojil. Přesto je v naší situaci lepší hrát špatně a sbírat body, než fotbalově přehrát soupeře a odcházet poražení, tak jak to bylo například v prvním kole s Hvozdnicí,“ řekl po zápase trenér domácích Dolejš.

Branky: 18. a 63. Foltýn. Rozhodčí: Šimůnek.

Nový Knín: Petřík – Chlumecký, Svárovský, Ducho, Vlasák – Foltýn (76. Krmela), Fiala (71. Stránský), Šustr, Lomoz (83. Sklenář) – Tomeček, Pinc.