Nový Knín - Hostouň
2:4 (1:3)

Úvod útkání sliboval gólové hody a pěkný, rychlý a kombinační fotbal.

Už v 5. minutě mohl pohnout výsledkem domácí Foltýn, kterého na brankovišti našel hezkým centrem Drechsler, ale nedokázal míč hlavou usměrnit mezi tři tyče. Naopak hned po protiútoku se ke střele ze střední vzdálenosti odhodlal Zachariáš, ta sice byla zblokována domácími obránci, ale tak nešťastně, že se k míči dostal Slanina před vybíhajícím Petříkem a bylo to 0:1.

Hostouňští se po této trefě namlsali a v 9. minutě střílel Jančár zpoza vápna vysoko nad. Domácí však poté přitlačili na pilu a snažili se o vyrovnání. Minutu po Jančárovi se k trestnému kopu postavil Plot, po jehož centru vznikl v pokutovém území závar, ze kterého zakončoval do hradby těl Foltýn. Za další minutu zahrával přímý kop Foltýn a i obrovský gólman Kukelka měl plné ruce práce s míčem, který mířil do horního rohu branky.

Ve 13. minutě se již domácí dočkali vyrovnání. Centr Plota usměrnil hlavou do tyče Tomeček a Drechsler stál na tom správném místě a dopravil míč na místo určení – 1:1.

Po tomto gólu se hra trochu vytratila a spíše se přiostřilo. Až ve 21. mintutě hlavičkoval po rohu nepřesně Motlík. O tři minuty později po hezké kombinaci po ose Plot – Hořák – Foltýn poslední jmenovaný minul Kukelkovu branku jen o decimetry.

Ve 26. minutě kroutil technickou střelu na zadní tyč Plot, ale Kukelka jeho pokus se štěstím vyškrábl. Hosté v té době hrozili pouze ze standardních situací na vytáhlé plejery. Opět se na plácek u Kocáby vrátila spíše kopaná bez větších brankových příležitostí. Snad vyjma hlavičky Svárovského nad ve 34. minutě.

Závěr poločasu však domácí nezvládli, nejprve ve 38. minutě nezachytili dlouhý nákop Elmana, Petřík sice vyběhl z brány, ale k míči se již nedostal, protože mu jej před nosem sebral Slanina. A přestože se dostal do ostrého úhlu, dokázal šanci proměnit – 1:2. Poté se opět do pokutového území hostů dostal Foltýn, ale nevymodlil si ani penaltu.

Minutu před poločasem přišla pro domácí další pohroma. Nejprve se Slanina přes hlavu zastřeloval a trefil jen břevno, po následném rohu a hlavičce Motlíka však byl u míče opět dříve než Petřík a do kabin se tak šlo za stavu -1:3.

Druhá půle začala průnikem Slaniny přes Tomečka a přihrávkou na nepřesně zakončujícího Zachariáše. V 50. minutě centroval vysokým obloučkem Drechsler a Kukelka se musel pořádně natáhnout, aby míč dostal nad branku.

V 54. minutě to už bylo 1:4. Kukelka míč vykopl, Motlík prodloužil a Zachariáš pádil na Petříka, kterému nedal ranou na přední tyč šanci.

Korigovat výsledek mohl hned za minutu Drechsler, který přetlačil po dlouhém autu Kukelku a míč z brankové čáry uklidil až Motlík. Na druhé straně se k trestnému kopu ze 30 metrů postavil Jančár a jeho pumelici do středu brány Petřík jen vyrazil.

V 66. minutě přišla asi nejhezčí akce domácích. Foltýn z vlastního „vápna" našel na půli Drechslera, ten uličkou poslal do úniku Hořáka, který centrem hledal nabíhajícího Lomoze. Akci však překazil dobrým obranným zákrokem Onu Nsii.

Tímto začal pokus o trvalejší tlak domácích a stále nebezpečnější brejky hostů. Nejprve pelášil na Petříka Slanina, ale nedal. V 72. minutě se proháčkoval k zakončení Himl, ale opět trefil Petříka. Posledních 15 minut se hrálo před bránou Kukelky, ale bez větších šancí.

V 81. minutě ještě vykřesal naději Foltýn, který po centru Šustra hlavou snížil – 2:4. Další křečovitá snaha domácích již byla jalová, a tak se hosté o tři body nemuseli až tolik strachovat.

„Utkání svým hattrickem rozhodl hostující útočník Slanina, který při svých gólech vždy předstihl našeho brankáře. Vázla nám kombinace, vysoké míče neměly příliš šancí na úspěch přes dvoumetrovou obrannou zeď a až na několik výjimek jsme neohrozili hostující bránu. Navíc se hosté nedopouštěli tolika chyb, které by nám pomohly zvednout se ze země. V útoku naopak Hostouň využila všechny nabídnuté šance ke skórování, a tak je výsledek takový, jaký je," smutnil po zápase trenér Stracený.

Příští utkání odehrají Ševci na horké půdě Všenorského SK v sobotu 18. srpna od 17 hodin.

Branky: 13. Drechsler, 81. Foltýn – 6., 38. a 44. Slanina, 54. Zachariáš. Rozhodčí: Richtár – Malý, Tobiška.

Nový Knín: Petřík – Svárovský, V. Sklenář, Tomeček, Vlasák – Lomoz (78. F. Sklenář), Šustr, Plot (59. Fiala), Foltýn – Hořák, Drechsler.

RADIM WEBER ml.