N. Knín - Hřebeč
3:1 (2:1)

Začátek utkání byl v režii domácích, když se již ve čtvrté minutě dostal k zakončení Lomoz a vyražený míč nedokázal za záda Zajíčka usměrnit Foltýn. O minutu později již Lomoz místní publikum rozjásal. Postavil se k trestnému kopu z rohu brankoviště a vymetl pavouky v zadním horním rohu soupeřovy brány – 1:0.

Domácí tento gól značně ukolébal, přenechali střed hřiště hostům, a ti si vytvořili několik nepříjemných standardních situací. V 9. minutě poškádlil Petříkovy rukavice slabou střelou z trestného kopu Dvořák a o tři minuty později po dlouhém nákopu z obrany si domácí obránci tak dlouho dávali přednost, až nejprve vystřelil Čáp a po něm ještě Urban, jehož projektil skončil až za vysokým lapačem míčů. Nebezpečnější střelu předvedl Urban v 15. minutě, kdy jeho trestný kop proletěl jen těsně vedle pravé tyče Petříkovy brány.

V 19. minutě našel krásným křižným pasem Dolejš Plamínka, který si pohrál s obráncem a předložil míč Tomečkovi. Ten s přehledem prostřelil Zajíčka – 2:0.

Ve 22. minutě se do rychlého útoku dostali Foltýn s Lomozem, ale jejich snaha byla včas zastavena. O dvě minuty později se u postranní čáry zjevil za obranou Ševců Kott a ten, polostřelou polocentrem přehodil Petříka na vzdálenější tyč – 2:1.

To konečně domácí trochu probudilo a po půlhodině hry se k hlavičce dostal Fiala, ale jeho pokus konečky prstů vytlačil Zajíček na rohový kop. Poslední slovo v první půli měli hosté, když jim domácí záloha opět připravila přečíslení, ale Čáp toho nedokázal využít.

Druhá půle se již odehrávala převážně na půli Hřebče, která čím dál tím více upadala do letargie a čas od času se dostala do rychlého brejku. Ve 49. minutě po trestném kopu Foltýna hlavičkoval mimo tři tyče Dolejš. V 56. mintě centroval dobře Fiala a Tomeček hlavou v pádu míč správně neusměrnil. Za tři minuty již bylo veseleji.

Střídající Vlasák vydláždil „ulici" Plamínkovi, který na penaltě našel polovyskoým centrem Fialu, a ten se nádherně do střely položil a prostřelil vše, mimo brankové sítě – 3:1.

Domácí tento gól uklidnil a hosté místo snahy o korekci výsledku rezignovali úplně.

V 65. minutě se k zakončení proháčkoval Šustr, jeho pokus však zastavil Zajíček. Za další tři minuty přpravil další gólovou přihrávku Fiala, tentokrát zakončoval Šustr a gólman vytáhl reflexivní zákrok nohou. V 75. minutě ztratil na vlastní polovině míč Foltýn a Bambur mohl nerušeně zakončit, naštěstí pro Ševce netrefil bránu. Za minutu se ke slabé střele protlačil Dvořák, ale s jeho pokusem neměl Petřík žádné problémy. V 80. minutě vyslal nádhernou kolmici domácí Sochor, bohužel na špatnou stranu a Rojdla zpacifikovali až na brankovišti Fiala ve spolupráci s Petříkem. V 88. minutě po hezké kombinaci Foltýna s Duchem zakončoval z dobré pozice mimo Fiala. Následnou špatnou rozehrávku vystihl Ducho, ale jeho zakončení vyrazil nohou skvělý Zajíček.

Podprůměrné a nezáživné utkání skončilo výhrou domácích, kteří si tak (s největší pravděpodobností) zajistili účast v I. A třídě i pro další rok. Ševci se se svými věrnými diváky rozloučili hrozným výkonem, především v první půli. Naštěstí Hřebeč byla ještě horší a působila velmi odevzdaně. Světlými okamžiky devadesátiminutové „kopané" byly jen krásné čtyři góly.

Poslední kolo svede proti sobě v derby Dobříš a Nový Knín. Snad se dočkáme lepšího a uvolněnějšího utkání. Zápas začíná na hřišti V Lipkách v sobotu v 17.00 hodin.

Branky: 5. Foltýn, 19. Tomeček, 59. Fiala – 24. Kott. Rozhodčí: Kinčl – Zikmunda, Hron.
Nový Knín: Petřík – Svárovský, Dolejš, Chlumecký (46. Vlasák), Ducho – Plamínek, Fiala, Šustr, Foltýn – Tomeček (67. Krmela), Lomoz (46. Sochor).
RADIM WEBER ml.