Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Ševci přišli o remízu kvůli dvěma gólům v poslední pětiminutovce

Nový Knín – V sobotu odpoledne zajížděli fotbalisté Nového Knína na půdu Slaného. Utkání rozhodla závěrečná pětiminutovka, kdy domácí potrestali knínskou nedůslednost dvěma brankami. Hosté dvakrát dotáhli skóre. Zápasu by spíše slušela remíza, ale tentokrát byli šťastnější domácí.

23.4.2013

Logo SK Nový KnínFoto: archiv

Slaný – Nový Knín
4:2 (1:0)

První pokus vyprodukovali hosté, když ve 2. minutě rozehrál roh Plot na Boušku, který však branku Jochmana přestřelil. Domácí se osmělili v 9. minutě, kdy pozornost Webera otestoval Mrština. Za dalších pět minut musel Weber zpacifikovat hlavičku Hořejšího z pěti metrů a chvíli nato zaskočil za hostujícího brankáře u tyče Fiala.

Na druhé straně po souboji a drobné strkanici byla nakonec odpískána ruka Drechslera.

Po půl hodině hry postupoval sám na Webera Zíma, ale brankář v této chvíli hosty podržel. Na druhé straně nedokázal po trestném kopu Boušky správně zamířit hlavou Tomeček.

Ve 38. minutě si na kolmici Boušky zabíhal Drechsler, ale Jochman byl u míče dříve. Dvě minuty před půlí přišla jednoduchá ztráta hostů u postranní čáry, Mrština si míč navedl na střelu, která zapadla k pravé tyči – 1:0.

Druhou půli zahájili aktivněji hosté a po deseti minutách vyrovnali. Bouškův prudký centr propadl až k Drechslerovi, který neměl problém míč dopravit do prázdné brány – 1:1.

Hned v 60. minutě nebezpečně centroval Fiala a Jochman musel neohroženě pod nohy. Za další tři minuty však přišla opět zbytečná ztráta míče a Hořejší si tváří v tvář Weberovi poradil střelou mezi nohy – 2:1.

Ještě v téže minutě mohli domácí zvýšit, ale po promáchnutí Chlumeckého zakončili nepřesně. V 68. minutě se pak do nebezpečného centru sklouzl Hořejší, ale trefil jen padajícího brankáře Ševců.

Za dvě minuty bylo vyrovnáno. Bouškův centr vrátil před branku Vlasák a Chlumecký opět srovnal stav – 2:2.

V 78. minutě mohl skórovat Ducho, který střílel po nabídce Fialy zhruba z 18 metrů. V 87. minutě přišel roh domácích, který hosté neuhlídali a Mašek hlavou do protipohybu Webera rozvlnil síť – 3:2.

V poslední minutě vracel Weber míč před pokutové území na místo přestupku, domácí hráč však míč vypíchl, rozhodčí nechal pokračovat ve hře a výsledkem byl pokutový kop. Přestože si Weber na střelu Mrštiny sáhl, míč nezastavil – 4:2.

Rozhodčí pak ani nenechal rozehrát a utkání ukončil.

„Důležité utkání jsme bohužel nezvládli v závěru. Místo toho, abychom se trochu odtrhli od bezprostředního ohrožení sestupem, jsme se tam zpět vrátili. Musíme tak bojovat dál a získat body jinde", byl trochu zklamaný asistent knínského trenéra Bakos.

Příští utkání hrají Ševci v sobotu od 17 hodin na svém hřišti u Kocáby proti nepříjemnému a kvalitnímu soupeři z Černolic.

Branky: 43. a 90. z pk Mrština, 63. Hořejší, 87. Mašek – 56. Drechsler, 70. Chlumecký. Rozhodčí: Hamšík.
Nový Knín: Weber – Šustr, Chlumecký, Tomeček, Vlasák – Krmela (75. Svárovský), Bouška, Plot, Fiala – Drechsler, Ducho.

RADIM WEBER ml.

Autor: Redakce

23.4.2013
Nejstarším sedlčanským tenistou je téměř 82letý Zbyněk Jetel.

Překročil osmdesátku, na kurtech bývá od jara do podzimu

Spolek pro kočku hledá dobrovolníky i podporu po opuštěné kočky.

Příbramští ochránci koček hledají podporu a pomoc

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Spisovatelka Michaela Burdová: Láká mě spojení příběhu s obrázky

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - Michaela Burdová žije v Sedlčanech na Příbramsku. Ve svých 27 letech je vyhledávanou autorkou fantasy knih pro děti a mládež. Patří k několika současným českým spisovatelům, které toto povolání uživí. Dosud jí vyšlo dvanáct knížek, a protože jí inspirace neopouští, v březnu 2018 pokřtí třináctou.

Ayong si zahrál za českou reprezentační dvacítku

Příbram – Mladý útočník týmu 1. FK Příbram Bastien Karsten Ayong debutoval v nedávné reprezentační přestávce v dresu české fotbalové reprezentace do 20 let. Českého fotbalového útočníka původem z afrického Kamerunu nominoval do týmu pro zápasy Elite Tournament trenér reprezentace do dvaceti let, shodou okolností také Příbramák, Karel Krejčí.