Slaný – Nový Knín
4:2 (1:0)

První pokus vyprodukovali hosté, když ve 2. minutě rozehrál roh Plot na Boušku, který však branku Jochmana přestřelil. Domácí se osmělili v 9. minutě, kdy pozornost Webera otestoval Mrština. Za dalších pět minut musel Weber zpacifikovat hlavičku Hořejšího z pěti metrů a chvíli nato zaskočil za hostujícího brankáře u tyče Fiala.

Na druhé straně po souboji a drobné strkanici byla nakonec odpískána ruka Drechslera.

Po půl hodině hry postupoval sám na Webera Zíma, ale brankář v této chvíli hosty podržel. Na druhé straně nedokázal po trestném kopu Boušky správně zamířit hlavou Tomeček.

Ve 38. minutě si na kolmici Boušky zabíhal Drechsler, ale Jochman byl u míče dříve. Dvě minuty před půlí přišla jednoduchá ztráta hostů u postranní čáry, Mrština si míč navedl na střelu, která zapadla k pravé tyči – 1:0.

Druhou půli zahájili aktivněji hosté a po deseti minutách vyrovnali. Bouškův prudký centr propadl až k Drechslerovi, který neměl problém míč dopravit do prázdné brány – 1:1.

Hned v 60. minutě nebezpečně centroval Fiala a Jochman musel neohroženě pod nohy. Za další tři minuty však přišla opět zbytečná ztráta míče a Hořejší si tváří v tvář Weberovi poradil střelou mezi nohy – 2:1.

Ještě v téže minutě mohli domácí zvýšit, ale po promáchnutí Chlumeckého zakončili nepřesně. V 68. minutě se pak do nebezpečného centru sklouzl Hořejší, ale trefil jen padajícího brankáře Ševců.

Za dvě minuty bylo vyrovnáno. Bouškův centr vrátil před branku Vlasák a Chlumecký opět srovnal stav – 2:2.

V 78. minutě mohl skórovat Ducho, který střílel po nabídce Fialy zhruba z 18 metrů. V 87. minutě přišel roh domácích, který hosté neuhlídali a Mašek hlavou do protipohybu Webera rozvlnil síť – 3:2.

V poslední minutě vracel Weber míč před pokutové území na místo přestupku, domácí hráč však míč vypíchl, rozhodčí nechal pokračovat ve hře a výsledkem byl pokutový kop. Přestože si Weber na střelu Mrštiny sáhl, míč nezastavil – 4:2.

Rozhodčí pak ani nenechal rozehrát a utkání ukončil.

„Důležité utkání jsme bohužel nezvládli v závěru. Místo toho, abychom se trochu odtrhli od bezprostředního ohrožení sestupem, jsme se tam zpět vrátili. Musíme tak bojovat dál a získat body jinde", byl trochu zklamaný asistent knínského trenéra Bakos.

Příští utkání hrají Ševci v sobotu od 17 hodin na svém hřišti u Kocáby proti nepříjemnému a kvalitnímu soupeři z Černolic.

Branky: 43. a 90. z pk Mrština, 63. Hořejší, 87. Mašek – 56. Drechsler, 70. Chlumecký. Rozhodčí: Hamšík.
Nový Knín: Weber – Šustr, Chlumecký, Tomeček, Vlasák – Krmela (75. Svárovský), Bouška, Plot, Fiala – Drechsler, Ducho.