V úvodu utkání s Lipenci byli Ševci jasně lepším mužstvem, dobře se pohybovali a zejména po pravé straně podnikali nebezpečné kontry. Ty však zůstávaly dlouho bez využití.

Zvlhlý prach měl hlavně nejlepší podzimní střelec týmu Drechsler. Hned třikrát se v první půli ocitl tváří v tvář gólmanovi hostů, ani jednou nedal. To pražský celek měl mušku mnohem lepší a vlastně z první šance šel do vedení. „Po zahraném přímém kopu exekutor skvěle našel svého spoluhráče ve vápně, a ten nezaváhal. To se psala osmnáctá minuta utkání. Lipeneckým to výrazně pomohlo, zlobili hlavně ze standardních situací, když využívali svého hrotového téměř dvoumetrového útočníka, jenže více než nastřelená tyčka z toho nebyla," hodnotil výkon hostů knínský trenér Jiří Stracený.

V závěru poločasu se Ševci opět zvedli. Před přestávkou rozhodčí neodpískal pokutový kop za faul na Slezáka, který si ze souboje odnesl těžkou pohmožděninu holeně a do zápasu již nenastoupil.

Druhý poločas Novoknínští opět začali náporem, chvílemi až drtivým a gólové vyjádření na sebe nenechalo dlouho čekat.

V 55. minutě odcentroval Vlasák, Nožička hlavou na hranicí šestnáctky vysunul Poučka, a ten vyrovnal. Za chvíli to bylo už 2:1. To si s chutí hrající Pouček naběhl na centr, z první vystřelil, gólman vyrazil míč před sebe a dobíhající Plot jej dorazil do sítě.

Skvělou dvacetiminutovku zakončil Pouček. Po kombinaci u lajny Vlk nahrál do středu pole, následovala kolmice a pro knínského mladíka už nebyl problém zvýšit na 3:1.

Už se zdálo, že soupeř, za kterého nastoupilo několik zkušených hráčů, včetně bývalého ligisty I. Haška mladšího, zápas vzdá. Jenže v 70. minutě přišla neproměněná šance Poučka, následoval rychlý brejk a Lipence snížily.

„Do naší hry se po druhém gólu soupeře vkradla křeč, Lipence však už neměly síly výsledek zvrátit. Několikrát jsme měli namále, dvakrát nás zachránila konstrukce branky," dodal Stracený.

A tak si ševci připsali znovu tři body. V tabulce jsou v čele bez ztráty bodu, spolu s příštím soupeřem FK Mníšek pod Brdy. Utkají se v neděli od 11 hodin.

Nový Knín – Lipence 3:2 (0:1)
Branky Knína: 55. a 67. Pouček, 61. Plot.
N. Knín: Petřík (60. Sláma) – Krmela, Šustr, V. Sklenář, Vlasák – F. Sklenář, Slezák, Plot, Stočes – Drechsler, Nožička. Stř.: Pouček, Vlk, Moravec, Sekýt.

Ostatní výsledky: Vyšehrad U19 – Lipence 1:1, Vyšehrad – Modřany 2:6, Střešovice – Mníšek 2:3, Újezd – Uh. sklady Praha 0:2, Rakovník – Motorlet U19 2:3.

1. Nový Knín 2 2 0 0 5:2 6
2. Mníšek p. B. 2 2 0 0 8:6 6
3. Lipence 3 1 1 1 7:4 4
4. Modřany 2 1 0 1 10:7 3
5. Uhelné sklady 1 1 0 0 2:0 3
6. Rakovník 2 1 0 1 5:4 3
7. Motorlet U19 2 1 0 1 3:4 3
8. Vyšehrad U19 2 0 1 1 3:7 1