Domácí začali náporem, jenže bez gólového vyjádření. To hosté proměnili hned svou první příležitost. Po rohovém kopu knínská obrana nedůsledně odehrála míč, k němu se dostal kapitán Vonoklas Burian a dorazil jej do brány.

Takřka vzápětí přišla pro Ševce další rána, když si obnovil zranění kolene Nožička. Dostali se tak do útlumu, hosté nikam nespěchali a kontrolovali hru.
Obě mužstva tak předváděla hru, která hojně zaplněné hlediště příliš nebavila.

Vzruch přinesl opět až závěr poločasu, kdy po straně utekl Stočes, našel Lomoze, který si na hranici vápna udělal kličku na svou silnější levačku a střelou o tyč skóre vyrovnal.

Jenže domácí se z tohoto stavu příliš dlouho neradovali. Po nenápadné akci se Nejepsa natlačil před Stočese, přepadl mu přes jeho nohy a sudí nařídil pokutový kop. Ten bezpečně proměnili.

Druhý poločas začal smrští Ševců. Ti se vrhli do útoku a hned v první minutě vyrovnali F. Sklenářem. Poté dlouhých dvacet minut mužstvu od Berounky prakticky nepůjčili míč, jenže chyběl klid a větší štěstí při zakončení.

A tak hosté trestali potřetí.

Rychlík Nejepsa utekl obraně, knínský brankář možná předčasně vyběhl, u míče byl později než jeho protivník, následovala klička a pohodlné zasunutí míče do opuštěné branky.

Zápas směřoval ke svému závěru, na hostující svatyni se valil jeden útok za druhým, jenže Ševci ne a ne dát gól. Frustrující stav se promítl do jejich chování, místo soustředění se na fotbal přibývaly fauly a diskuse s chvílemi nepřesným rozhodčím. A tak obrana opět nechala utéct Nejepsu, Šustr musel zatáhnout za záchranou brzdu a po druhé žluté kartě musel do sprch.

Domácí i v deseti přišpendlili hosty do jejich šestnáctky, jenže své šance opět nedali. Po penaltovém zákroku na Vlasáka píšťalka rozhodčího zůstala němá, domácí hráč si však ve směru k rozhodčímu sprostě ulevil a rovnou viděl červenou kartu.

V čtyřminutovém nastavení se devět Ševců, do zahrávání přímých kopů se totiž zapojil i domácí brankář, snažilo alespoň o srovnání skóre, jenže to jim souzeno nebylo. Pokusy buď zablokovala vonoklaská obrana nebo šly mimo konstrukci branky.

„Vyhrála fotbalová chytrost nad naší fotbalovou hloupostí. Místo soustředění se na zápas jsme se nechali rozhodit. To nás stálo tři body, protože soupeř nepředvedl nic světoborného. Chyběl hlavně klid – ať už v obraně, tak i v zakončení. Chceme dávat šanci mladým hráčům s vědomím, že ne vždy to vyjde a ne vždy zápas zvládnou. Jsme přesvědčeni o tom, že právě takový zápas, jaký jsme odehráli tentokrát, byl pro ně velkou školou a třeba to příště zvládnou mnohem lépe," komentoval zápas knínský trenér Zdeněk Makovička.

Nový Knín – Vonoklasy 2:3 (1:2).
Branky: 38. Lomoz, 46. F. Sklenář – 6. Burian, 42. z pk Měchura, 67. Nejepsa. N. Knín: Petřík – Lomoz, Chlumecký, Šustr, Stočes (46. Krmela) – Fiala (76. Pouček), Plot, Sekýt, Vlasák – Nožička (8. F. Sklenář), Drechsler.