N. Knín - Vraný
2:1 (0:1)

Hned po výkopu ukázali hosté, kde asi bude jejich největší zbraň a Petřík musel velmi pospíchat na okraj pokutového území pod nohy Urbana. Po deseti minutách hry se k první střele domácích odhodlal Pinc, ale jeho skákavá střela z 20 metrů nemohla Jochmana překvapit. Za další dvě minuty zahrával trestný kop od středového kruhu Foltýn a jeho centrovaný míč našel za obranou Svárovského, šanci však zmařil dobrým zákrokem Jochman.

V 17. minutě po centru Lomoze zakončoval nedůrazně Krmela. Poté již otěže první půle převzali hosté. Ve 20. minutě nesklapla ofsajdová past a Rainer se dostal k nebezpečnému centru, který na poslední chvíli uklidil na rohový kop Svárovský. O pět minut později se situace opakovala, jen centroval Galbavý a míč ukradl Urbanovi z hlavy Petřík. Následoval trestný kop z 25 metrů od Maliňáka, se kterým si domácí brankář opět poradil. Po dalším dlouhém nákopu za obranu hasil požár na hranici pokutového území na dvakrát opět Petřík.

Po půlhodině hry se ke slovu nesměle přihlásili domácí, nejprve hostující val zablokoval jak střelu Foltýna, tak následný pokus Šustra. Jochmana ve 32. minutě nepřelstil z trestného kopu ani zkušený matador Rada. Ve 36. minutě podstoupil další vítězný souboj s Urbanem Petřík.

Tři minuty před půlí nejprve při pokusu o malou domů promáchl Ducho a ke vší smůle jej napodobil i Petřík, a tak pro Galbavého nebyl problém dostat míč do opuštěné klece – 0:1.

O poločase pravděpodobně domácí trenéři pokropil své svěřence živou vodou, na hřiště poslali dvě nové tváře a přeskupili sestavu. Ševci vlétli na soupeře jak utržení ze řetězu a zatlačili Vraný do defenzivy.

Hned po dvou minutách dostal míč před bránu Fiala a Foltýn z voleje těsně minul. V 51. minutě byla v pokutovém území hostů trefena ruka jednoho z bránícíh hráčů, ale píšťala sudího zůstala němá. Z následného protiútoku opět stříleli domácí. Ducho si vzpomněl na svá léta, kdy dával góly, bohužel zapomněl, že teď již hraje v obraně a krásným obloučkem přehodil Petříka. Naštěstí pro domácí míč neskončil v síti.

Po hodině hry přišla série přímých kopů pro domácí. Nejprve zasáhl Foltýn ruku bránícího hráče, ale rozhodčí pravděpodobně znal produktivitu pokutových kopů Ševců, a tak raději penaltu nepískl. Poté Ducho vyzval k zakončení Pince, který z velkého úhlu pálil tvrdě i přesně. Přesně do dobře postaveného Jochmana.

V 62. minutě byli domácí konečně odměněni. Trestný kop Lomoze z pravé strany si našel Dolejš a nechytatelnou hlavičkou srovnal - 1:1.

Za další tři minuty poslal do úniku Lomoz Pince, který byl nedovoleně zastaven a rozhodčí ukázal na penaltový puntík. Míč si vzal Tomeček a celý stadion se modlil, co bude dál. Jochman i míč letěli každý na jinou stranu a výběrové řízení na úspěšného exekutora novoknínských penalt tak snad bylo ukončeno – 2:1.

V 72. minutě se za obranu hostů opět dostal agilní Pinc, jeho střet s gólmanem však skončil útočným faulem. O minutu déle opět Pinc prošel přes půl hřiště, přihrál Šustrovi, který nabil proti noze Foltýnovi, jehož střela skončila mimo tři tyče.

Posledních 15 minut zápasu ovlivnil stávající výsledek a hosté se začali tlačit před Petříkovu bránu. Ovšem ze hry je domácí do zakončení nepustili a s nebezpečnými standardními situacemi Maliňáka si poradil domácí brankář.

Utkání dvou různých poločasů, kdy v prvním si více příležitostí vytvořili hosté a ve druhém naopak přitlačili domácí, skončilo vítězstvím Ševců 2:1 a ziskem dalších důležitých bodů k záchraně. Zároveň tímto zápasem překonali svůj podzimní bodový zisk. Příštím utkáním v sobotu od 17.00 ve Lhotě (okr. Kladno) začíná pro Ševce náročná série zápasů s týmy ve vrchních patrech tabulky.

„Jsem rád, že jsme zvládli ve druhé půli výsledek utkání zvrátit. V prvním poločase jsme nechávali soupeři příliš volného prostoru a po zbytečné chybě jsme inkasovali. Druhou půli jsme zvládli výborně a myslím, že zaslouženě vyhráli,“ řekl po utkání domácí záložník Foltýn.

Branky: 62. Dolejš, 65. Tomeček (p.k.) – 42. Galbavý. Rozhodčí:Fejfar – Brožek, Beran.

Nový Knín: Petřík – Svárovský (46. Chlumecký), Tomeček, Ducho, Lomoz – Krmela, Fiala, Rada (46. Dolejš), Šustr, Foltýn – Pinc (90. Stránský).

RADIM WEBER ml.