N. Knín - Všenory
1:2 (0:0)

Hned po rozehrání vybojoval míč Šustr pro Pince, který však netrefil bránu. Dalších 30 minut se hrálo pod taktovkou hostů. Hned v 6. minutě přpravli Dali střeleckou pozici pro Wojnara, který napodobil Pince. V 11. minutě centroval S. Drážný, míč trefil Ducha a od něj se vysokým obloukem dostal k Dalimu. Ten naštěstí pro domácí zakončoval do Vlasáka.

Poté se hra přelévala mezi pokutovými územími. Až po 20. minutách se ke střele odvážil opět Dali, ale jeho pokus byl pozdravem pánu bohu do oken. Za další dvě minuty byl odmáván a odpískán ofsajd v pokutovém území domácích, ale místo klidné rozahrávky přišla ztráta Šustra a Dali postupoval sám na Petříka. Ten si však s jeho pokusem poradil.

Ve 23. minutě se za domácí obranou objevil, kdo jiný, než Dali, ale pokračoval v zahazování šancí. V 25. minutě se odvážili domácí ohrozit Vorla v brance Všenor. S centrovaným trestným kopem Foltýna si s vypětím všech sil hostující brankář poradil.

Ve 32. minutě se po chybě V. Drážného dostal ke střele Lomoz, ale netrefil vymezený prostor. Z protiútoku se pokusil o centr z poloviny hřiště S. Drážný a k překvapení všech míč skončil na břevně Petříkovy brány.

Poté se povedl brejk i domácím, Lomoz vyslal před bránu Vorla prudký centr, Tomeček se stihl prosadit, ale míč z brankové čáry odkopl V. Drážný.

Tři minuty před půlí se po dlouhém autu uvolnil v pokutovém území Dali, ale opět trefil připraveného Petříka. Z následné protiakce domácích přetlačil Pinc Novotného a pokusil se překvapit Vorla z 30 metrů, ale opět netrefil branku. To bylo poslední, co se v první půli událo a do šaten se tak šlo za bezbrankového stavu.

Druhý poločas začal mírným náporem fotbalovějších hostů. Nejprve v 50. minutě nezamířil přesně Dali po centru Feglara, což měla být předzvěst věcí následujících.

V 54. minutě přiletěl z pravé strany centr Feglara na hlavu Wojnara a odražený míč uklidil do brány nikým neatakovaný Hrdlička – 0:1.

Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Za dvě minuty našel dlouhým nákopem Ducho Tomečka, který poslal míč mezi Novotného a Kučeru, Pinc uplatnil svou rychlost a nedal Vorlovi v bráně šanci – 1:1.

O minutu později mohlo být u Kocáby ještě veseleji, to když Foltýn prodloužil Petříkův výkop na domáci „tanky" Tomečka s Pincem, ale jejich snažení zastavil praporek asistenta rozhodčího.

V 59. minutě nedůrazně odvrátil míč Lomoz, ten se dostal až k Dalimu, který nedal hlavou Petříkovi žádnou šanci – 1:2.

Dalších 15 minut byla vidět snaha hostů o uklidnění situace vstřelením další branky a domácí se bojovností snažili o vyrovnání. Závěrečná čtvrthodina byla ve znamení tlaku domácích. Nejprve byl v 76. minutě po pohledné kombinaci Tomečka a Fialy odpískán trestný kop na hranici brankoviště, ale Šustr poslal míč vysoko nad.

V 80. minutě skončil nepovedený centr Dolejše na síti hostující svatyně. Za další dvě minuty se Ducho proháčkoval až k úspěšnému centru na střídajícího Sklenáře, ten však z voleje minul. A pět minut před koncem nezakončil přesně Pinc po trestném kopu Foltýna. Z protiútoku zakončoval slabě do Petříka Feglar a v 87. minutě po krásné kombinaci Platila, Feglara a zakončujícího Kristena zasáhl dobře domácí brankář.

Ze závěrečného tlaku si již domácí nevytvořili žádnou vyloženou příležitost, a tak odcházeli ze hřiště poražení.

"Utkání se odehrálo podle předpokladů, domácí bojovali a hosté se snažili o kombinační hru. Výsledku by slušela spíše remíza, ale vítězem se stali fotbalovější hosté. Přesto se za svůj výkon nemusí domácí stydět a je jen škoda, že si z tohoto zápasu neodnesli alespoň jeden bod. Příští utkání odehrají Ševci derby na hřišti suverénní Nové Vsi pod Pleší v sobotu od 17 hodin. Pojďme se pokusit o malý zázrak a ukončeme jejich jarní sérii vítězství. Dnešní utkání naznačilo, že by to nemusela být jasná záležitost," burcuje své spoluhráče brankář Radim Weber, který je momentálně mezi zraněnými.

Branky: 56. Pinc – 54. Hrdlička, 59. Dali Helmi. Rozhodčí: Krůta.

Nový Knín: Petřík – Chlumecký, Ducho, Dolejš, Vlasák (60. Svárovský) – Foltýn, Šustr, Fiala, Lomoz (75. Stránský) – Tomeček (82. Sklenář), Pinc.

RADIM WEBER ml.